İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Abonelik Sözleşmesi Başvurusu Nasıl Yapılır?


İGDAŞ yani İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yürütülen pek çok hizmet, e-Devlet kapısı üzerinden alınabilmektedir. İGDAŞ sözleşme konusundan doğal gaz aboneliği ne kadar sorusuna, geniş bir alanda hizmet sunan e-Devlet uygulamasında, hızlı ve kolayca sonuca ulaşım sağlanıyor. Fatura ödeme dışında herhangi bir hizmet için ücret ödemeden işlem yapılmaktadır.

Doğal gaz sözleşmesi, sadece bölüm maliki ya da belirlenen yetkili temsilci tarafından yapılabilir. Sözleşme için kuruma başvurmanız gerekmektedir ancak son gelişmeler sonucunda İGDAŞ online sözleşme yapma şansını da vatandaşlara sunmuştur. Bulunduğunuz sokaktan doğal gaz hattı geçiyorsa online olarak işlem başlatabilirsiniz.

İGDAŞ Sözleşme
İGDAŞ Sözleşme

İGDAŞ Online Sözleşme Yapmak Mümkün müdür?

E-Devlet sistemi üzerinden İGDAŞ online sözleşme başvurusu yapılabilmektedir. Şifre ve kimlik numarası bilgileri ile sisteme giriş yaparak vatandaşlar, sözleşme başvurusunda bulunabilirler. Sisteme giriş yapamayan vatandaşlar bu hizmetten yararlanamazlar. Şifresi olmayan ya da şifresini hatırlamayan kişilerin en yakın PTT şubesine giderek şifre almaları gerekmektedir. Aynı şekilde fatura sorgulama ve ödeme, abonelikleri iptal etme işlemleri de online olarak gerçekleşmektedir.

İGDAŞ Online Sözleşme
İGDAŞ Online Sözleşme

İGDAŞ Sözleşme Başvurusu Nasıl Yapılır?

İGDAŞ sözleşme başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar şu adımları takip etmelidir:

  • Sistem açıldıktan sonra ana sayfada yer alan “Belediyeler” bölümünü seçin.
  • Bu sayfada yer alan hizmet dallarından doğal gazı tercih etmelisiniz.
  • Sonrasında gelen sayfada ilgili il olan İstanbul’u seçin ve “Görüntüle” butonuna basın.
  • Yeni açılan sayfada karşınıza çıkacak seçeneklerden “İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.” seçeneğine tıklayın.
  • Sorgulama yapmak istediğiniz seçeneği seçin. Sözleşme başvurusu oluşturmak için “Abonelik Sözleşmesi Başvurusu” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Daha önceden yapılmış bir başvuru varsa bu sayfada yer alacaktır. Yeni başvuru yapmak için sağ üst köşede yer alan butona basın.
  • Şartnameyi okuyup kabul edin. Sizden istenen bilgileri girin ve başvurunuzu oluşturun.
İGDAŞ Sözleşme Başvurusu
İGDAŞ Sözleşme Başvurusu

Doğalgaz Aboneliği Ne Kadar Ödeme Gerektirir?

Doğalgaz aboneliği ne kadar sorusunun cevabı yıldan yıla değişim göstermektedir. 2019 yılı belirlemelerine göre 200 m2 alana kadar 700,92 TL, 200 m2 alandan sonraki her 100 m2 için 516 TL olarak hesaplanmaktadır. Ek olarak Damga Vergisi de alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın