İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu Nasıl Yapılır?İGDAŞ sözleşme feshi başvurusu için artık şubelere gidilmesine gerek kalmadı. İGDAŞ sözleşme iptali başvurularınızı e-Devlet sitesi www.turkiye.gov.tr aracılıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Sözleşme Sorgulama İşlemleri

Yeni uygulama sayesinde e-Devlet kapısı üzerinden su, doğalgaz, elektrik gibi sözleşmelerin iptalini kolaylıkla yapılabilmektedir. e-Devlete giriş yaparak size verilen şifreniz ile doğalgaz sorgulama yapabilir ya da sözleşme iptali için işlemlerinizi başlatabilirsiniz. e-Devlet şifrenizi PTT merkezlerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz.

Doğalgaz sayaç bedeli
Doğalgaz sayaç bedeli

Doğalgaz Sayaç Bedeli Nedir?

Doğalgaz sayaç bedeli doğalgaz sözleşmesi açıldıktan sonra depozito gibi ödenen ücrettir. İGDAŞ abonelik sözleşme feshi gerçekleştikten sonra doğalgaz sayaç bedeli  5 iş günü içerisinde iade edilmektedir. Doğalgaz sayaç bedeli iade tutarını;

  •  İBAN numarası üzerinden iade alabilirsiniz. Doğalgaz faturasının kesildiği isim ile banka kartındaki ismin aynı olması gerekmektedir.
  • PTT şubesine başvuru yoluyla iade alabilirsiniz.
  • İGDAŞ şirketinin şubelerine başvuru yoluyla iade alabilirsiniz.

İade ücreti TÜİK kurumunun belirlemiş olduğu TÜFE oranına göre hesaplanır.

İGDAŞ Doğalgaz Sözleşme Feshi

Doğalgaz kullanıcılarının bulunduğu adresten taşınmaları durumunda doğalgaz sözleşme iptalini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İGDAŞ sözleşme fesih başvurusu için artık şubelere gitmenize gerek kalmadı. Şubeye gidilmesi gereken durumlarda kimlik belgesi, fesih yapılacak yerin tüketim yeri numarası bilgileri talep edilmekteydi. Ancak Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Ticaret Bakanlığı projesi ile birlikte artık e-Devlet üzerinden online olarak da İGDAŞ sözleşme iptali işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İGDAŞ sözleşme
İGDAŞ sözleşme

E-Devlet Üzerinden Yapılan İGDAŞ İşlemleri

İGDAŞ doğalgaz sorgulamanızı artık e-Devlet sitesinden giriş yaparak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda e-Devlet sitesi üzerinden aşağıdaki işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz:

  • Doğalgaz abonelik sözleşmesi başvurusu,
  • Doğalgaz abonelik sorgulama,
  • Doğalgaz abonelik sözleşme feshi başvurusu,
  • Doğalgaz fatura sorgulama ve ödeme gibi tüm işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet İGDAŞ Doğalgaz Sözleşmesi Sorgulama

E-Devlet sitesine PTT tarafından size temin edilen şifreniz ile giriş yaptıktan sonra resmi kurumların hizmetlerine erişim sağlayabildiğiniz “Kurumlar” kısmından İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. linkine tıklamanız gerekmektedir. İstanbul’ da yaşamakta olan tüm aboneler kendi adına kayıtlı olan doğalgaz abonelikleri için İGDAŞ doğalgaz abone sözleşme feshi başvurusunu bu kanaldan kolaylıkla yapabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın