İŞKUR Kayıt Belgesi Nasıl Alınır? - E-Devlet Türkiye

İŞKUR Kayıt Belgesi Nasıl Alınır?İŞKUR kayıt belgesi iş aramakta olan kişilere Türkiye İş Kurumu tarafından verilen bir belgedir. İŞKUR başvurusunun nasıl yapıldığı ve İŞKUR kayıt belgesinin nasıl alındığı ile ilgili detaylı bilgiye yazımızın devamından erişebilirsiniz.

İŞKUR Kayıt Belgesi Nedir?

İŞKUR kayıt belgesi iş arayan kişilere İŞKUR tarafından verilmekte olan özel bir belgedir. İlk kez 2017 yılında Kanun Hükmünde Kararname ile uygulanmaya başlanmıştır. İŞKUR kayıt belgesi iş aramakta olan tüm vatandaşlar tarafından alınabilir.

İŞKUR Kayıt Belgesi
İŞKUR Kayıt Belgesi

İŞKUR Kayıt Belgesi Nasıl Alınır?

İş arayanlara iş bulmayı amaçlayan İŞKUR kayıt belgesini ilk kez alacaksanız kimliğinizle en yakın İŞKUR merkezine giderek İŞKUR başvurusu yoluyla ya da online olarak İŞKUR sitesine üye olmak koşuluyla temin edebilirsiniz. Aynı zamanda İŞKUR’a kayıt olduktan sonra e-Devlet kapısından İŞKUR kayıt belgesi temin etmeniz mümkün. İŞKUR kayıt belgesini e-Devlet aracılığıyla www.turkiye.gov.tr sitesine, size verilen şifreniz ile giriş yaparak kolaylıkla alabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden İŞKUR Kayıt Belgesi Nasıl Alınır?

Bu yazımızda e-Devlet üzerinden İŞKUR kayıt belgesinin nasıl alındığını öğrenebilirsiniz. İŞKUR kayıt belgesini internet üzerinden online olarak da alabilirsiniz. E-Devlet kapısı üzerinden kayıtlı kullanıcı iseniz şifrenizle giriş yaparak İŞKUR kayıt belgenizi oluşturabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi PTT merkezlerinden 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz.

İŞKUR Başvuru
İŞKUR Başvuru

Online Olarak İŞKUR Kayıt Belgesi Oluşturma

Online olarak İŞKUR kayıt belgesi oluşturmak için e-Devlet sitesi anasayfasında bulunan “Kurumlar” kısmından İŞKUR’un sayfasına Türkiye İş Kurumu’nu seçerek giriş yapmanız gerekiyor.

E-devlet kapısı arayüzü ile sunulan hizmetler arasından Kayıt Belgesi Alma ve İşe Yerleştirme Hizmetleri bölümünde yer alan hizmetlerin tümünden faydalanabilirsiniz. İŞKUR kayıtlı olduğunuzu bildiren belgeyi almak için İŞKUR kayıt belgesi linkine tıklamanız gerekmektedir.

İŞKUR kayıt belgesi seçeneğini seçtikten sonra, İŞKUR’a kayıtlı olduğunuz takdirde, detaylı olarak tüm kayıt bilgileri dökümü ekrana gelecektir.

Kayıt Belgesi
Kayıt Belgesi

İŞKUR Kayıt Belgesi Detayı

E-Devlet altyapısı üzerinden İŞKUR iş birliği ile sunulan bu hizmeti sayfa üzerinden yazdırabilirsiniz. İŞKUR kayıt belgesi detayında İŞKUR kayıt tarihi, T.C. kimlik bilgisi, ad-soyad bilgisi, doğum tarihi, kişisel durum bilgisi, meslek bilgisi, öğrenim seviyesi, öğrenim görülen bölüm gibi bilgiler yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın