İŞKUR İş ve Meslek Danışmanından Randevu Nasıl Alınır? - E-Devlet Türkiye

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanından Randevu Nasıl Alınır?Binlerce kişinin iş bulabilmesine ve yine bir o kadar işverenin de eleman tercihi yapabilmesine olanak tanıyan ve böylelikle Türkiye’deki işveren ile iş arayan arasında köprü olan İŞKUR, online hizmet vermesinin yanı sıra şubelerinde de hizmet vermektedir.

İŞKUR Meslek Danışmanı
İŞKUR Meslek Danışmanı

İş arama işlemlerini online gerçekleştirmek yerine İŞKUR’un bağlı olduğu şubesine giderek gerçekleştirmek isteyenler, kendilerine atanmış olan İŞKUR meslek danışmanı ile randevu almak şartıyla görüşebilir ve işlemlerini gerçekleştirebilirler. Peki, İŞKUR’dan danışman randevusu almak için neler yapılmalıdır?

Bu sorunun cevabını vermeden önce, iş ve meslek danışmanı kimdir, iş ve meslek danışmanı alımı nasıl gerçekleşir ve İŞKUR’da görüşeceğiniz kişi aslında kimdir bu soruların yanıtlarını verelim.

İş ve Meslek Danışmanı Alımı
İş ve Meslek Danışmanı Alımı Şartları Nelerdir?

Meslek Danışmanı Nedir?

İŞKUR’a başvuran tüm iş arayanların kendilerine atanmış olan bir danışmanı bulunmaktadır. Meslek danışmanları en temel anlatımıyla; iş arayanların nitelik, nicelik ve özelliklerine göre hangi işlere uygun olup olmadıklarını araştıran ve bu araştırma sonucunda iş arayan kişiyi en doğru işe yönlendiren, bunun yanı sıra işe yönlendirilecek aşamada olmayan iş arayanları ise gerektiği takdirde kurs, seminer ve eğitim gibi alanlara yönlendiren kişilerdir.

Meslek danışmanı olabilmek için iş ve meslek danışmanı sertifikası alan danışmanlardan randevu alımı ise aşağıda belirtilen maddelerde sırasıyla belirtilmiştir.

İŞKUR Meslek Danışmanından Randevu Almak e-Devlet
İŞKUR Meslek Danışmanından Randevu Almak e-Devlet Üzerinden Nasıl Gerçekleşir?
  • Öncelikle e-Devlet platformunun resmi internet sitesine giriş yapmalı ve T.C. kimlik numaranız ile size ait şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapmalısınız. E-Devlet şifreniz yoksa veya unuttuysanız, size en yakın PTT şubesinden yeni bir şifre alabilir veya şifrenizi yenileyebilirsiniz.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kutusuna “İş ve Meslek Danışmanından Randevu Al” yazmalısınız.
  • Açılan sayfada “Danışmanlık Türü” kısmında yer alan iş arama becerileri, iş danışmanlığı ve meslek danışmanlığı gibi başlıklı toplam 6 seçenekten size en uygun olanını seçmeli ve hemen altında yer alan “Neden Danışmanlık Almak İstiyorsunuz?” sorusunun altına açılan açıklama kutusuna mesajınızı yazmalısınız.
  • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra “Randevu Al” butonuna tıklayabilir ve işleminizi, başarılı bir şekilde randevu alımı gerçekleştirerek sonlandırabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 9 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın