İŞKUR Bana Uygun İşler Nedir?


İŞKUR iş arayanlar için büyük bir avantaj ortamı sağlıyor. Personel alım ilanlarından haberdar olmak isteyenler için kolaylık sağlayan iş ve işçi bulma kurumu, arayan kişinin çalışmak istediği pozisyon ve sektöre odaklı aramalarda bulunuyor. İŞKUR bu hizmeti ile Türkiye genelinde bulunan iş ilanlarını her gün yenileyerek en güncel haliyle ihtiyacı olanlara sunuyor. “İŞKUR bana uygun işler nedir?” ve “İŞKUR kayıt nasıl yapılır?” diye merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın!

İŞKUR Bana Uygun İşler
İŞKUR Bana Uygun İşler

İŞKUR Kayıt Ve Başvuru

Öncelikle yapmanız gereken şey size en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü’nden veya İŞKUR internet sitesinden sisteme üye olmaktır. Kişisel bilgilerinizi sisteme girerek kolayca üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İŞKUR kayıt işlemleri hem online hem de il müdürlüklerinde hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

İŞKUR Kayıt
İŞKUR Kayıt

İŞKUR Bana Uygun İşler: Sorgulama Ekranı

E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna İŞKUR yazarak iş ve işçi bulma kurumu sayfasına girin. İŞKUR hizmetlerinin sıralandığı listeye ulaşacaksınız. Sonrasında ise işkur bana uygun işler başlığına tıklayın. Açılan sayfada arama kriterlerine ulaşacaksınız. Çalışmak istediğiniz yeri yurt içi veya yurt dışı şeklinde ayarlayabilirsiniz. Kriterleri çalışmak istediğiniz şartlara uygun olarak seçmelisiniz. Spesifik bir işverenin iş ilanlarını arıyorsanız da kişi veya firma ismi girerek aradığınız sonuca ulaşabilirsiniz.

İkinci Adım: İş Listesi

Sistem üzerinde seçmiş olduğunuz kriterler sonucunda listelenen iş ilanları ekrana gelecektir. Kendinize ve mesleğinize uygun olan iş ilanını seçtikten sonra detayları görmek için ilan üzerine tıklayın.

Üçüncü Adım: İş Bilgileri

Tercih etmiş olduğunuz iş ilanının detaylarını görebileceğiniz bu sekmede şartları tekrar gözden geçirerek inceleyebilirsiniz.

İş ve İşçi Bulma Kurumu
İş ve İşçi Bulma Kurumu İŞKUR, Bana Uygun İşler Hizmeti

İşkur İş Başvurusunun Son Adımı: Ön Yazı Ekranı

Kararınız doğrultusunda başvurunuzla birlikte işverene sunacağınız ön yazı bu sekmede yazılıyor. Etkileyici bir ön yazı ile birlikte başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. İş ve işçi bulma kurumu size bütünüyle uyan ve tercihlerinize yönelik arama şansı sunarak büyük bir kolaylık sağlamış oluyor. Başvurunuzu tamamladıktan sonra sayfayı tekrar yenileyerek farklı fırsatlar için aramalar yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 6 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın