IMEI – Cep Telefonu Numarası Eşleştirme


IMEI International Mobile Equipment Identity (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği) ile yurt dışından satın alınan cihazların yurt içinde kullanılabilir hale gelmesi ve kaçak cihaz sorununun yaşanmaması açısından sorgulama işlemidir. Siz de bu işlemle hemen yurt dışından satın aldığınız cihazınızın IMEI sorgulama işlemlerini gerçekten de hızlı bir şekilde gerçekleştirme olanağını her anlamda bulma imkanı bulacaksınız. Böylelikle her bakımdan hızlı bir şekilde bütün işlemlerin süratli bir şekilde yerine getirilmesi olanak teşkil eden nitelik olarak kendini göstermektedir.

IMEI Sorgulama

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından yapılan resmi paylaşıma göre *#06# tuşlaması yapılarak cep telefonunuza ait IMEI numarasına anında erişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sistemde kayıtlı olan uluslararası mobil ekipman kimliğiyle ımeı sorgulama yaparak anında öğrenebilme imkanına kavuşacaksınız.

IMEI Eşleştirme

IMEI cep telefonun uluslararası kullanıma açık olması anlamına gelmektedir. Özellikle yurt dışından yani Türkiye sınırları dışından getirilen cihazlarda bu sorunlarla sıkça karşı karşıya kalınmaktadır. İşte siz de bu durumla karşılaşmamak adına imei sorgulama yaparak bütün işlemleri süratli bir şekilde gerçekleştirme olanağı bulacaksınız. Bu sayede her anlamda karşımızdaki yerini korumaya devam etmesi adına önem teşkil eden nitelik olarak kendini göstermeye devam eder. Bu da her açıdan dikkat çeken nitelik olarak imei sorgulama nasıl yapılır adına son derece önem teşkil eden yaklaşım tarzı olarak karşımıza çıkar.

E-Devlet Üzerinden Sorgulama

Bilgi Teknolojileri Kurumu hizmetlerinden birisi olarak karşımıza çıkan e-devlet sistemi sorgulama işleminin hızlı ve de kararlı bir şekilde yürütülmesi her anlamda önemli bir durumdur. Ortada duran bu nitelik esas alınacak olunduğu zaman gerçekten de kaliteden taviz vermeksizin hızlı bir şekilde yürütülmesi sağlanmaktadır. İşte bu özellikler neticesinde düşünüldüğü zaman BTK hizmetlerinin tamamına her açıdan ulaşmanız mümkün hale gelecektir. Bu da ayrıca fark yaratan nitelik olarak kendini göstermeye devam eden yaklaşım özelliğiyle her anlamda önemli bir durum olarak karşımızdaki yerini bir arada tutması adına son derece önemli bir nitelik olarak fark yaratmayı sürdüren çalışma olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın