İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Doğrulaması Nasıl Yapılır?


İmar barışı yapı kayıt belgesi sorgulaması ve doğrulaması, devletin internet üzerinden bütün vatandaşlarına ücretsiz olarak sunduğu e-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi

E-Devlet Sistemi Üzerinden İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Doğrulama İşlemi

  1. İlk olarak internete bağlı bir cihazın internet tarayıcısına giriş yaparak arama motoru kısmına e-Devlet adresini giriniz ve sayfaya giriş yapınız.
  2. Sayfaya giriş yapmanızın ardından karşınıza çıkacak alanda T.C vatandaşlık numaranızı giriniz, sonrasında daha önceden belirlemiş olduğunuz şifrenizi girerek e-Devlet sistemine giriş yapınız.
  3. Sisteme giriş yapmanızın ardından e-Devlet sisteminin sayfasındaki üst kısımda yer alan arama motoru kısmına “İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Doğrulaması (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı)” yazarak karşınıza çıkan adrese giriş yapınız.
  4. Karşınıza çıkan sayfada size kayıtlı yapı belgenizin barkod numarası istenmektedir. Doğrulamak istediğiniz belgenin barkod numarasını bu alana girerek imar barışı yapı kayıt belgesi doğrulama işlemini başlatabilirsiniz.
İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Doğrulama
İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Doğrulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Sistemi Üzerinden İmar Barışı Yapı Kayıt Başvurusu ve Sorgulama İşlemi

İmar barışı uygulaması geçtiğimiz günlerde sona erdiğinden şu anda imar barışı yapı kayıt başvurusu yapılamamaktadır. Ancak mevcut imar barışı yapı kayıt sorgulamasını e-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda belirttiğimiz listeyi takip ediniz.

İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi
İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi
  1. İlk olarak internete bağlı bir cihazın internet tarayıcısına giriş yapın, arama motoru bölümüne e-Devlet’e ait giriş adresini yazınız ve sayfaya giriş yapınız.
  2. Sayfaya giriş yapmanızın ardından karşınıza çıkacak alanda T.C vatandaşlık numaranızı girin, ardından daha önceden belirlemiş olduğunuz e-Devlet şifrenizi girerek e-Devlet sistemine giriş yapınız.
  3. Sisteme giriş yapmanızın ardından e-Devlet sisteminin sayfasındaki üst bölümde yer alan arama motoru kısmına “İmar Barışı Yapı Kayıt Başvurusu ve Sorgulaması (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı)” yazarak belirtilen adrese giriş yapınız.
  4. Bu ekranda yukarıda belirttiğimiz gibi yeni kayıt başvurusu yapmanız olanaklı değildir. Ancak daha önceden yapmış olduğunuz imar barışı kaydı mevcut ise bu kaydı güncelleme yapabilir, onaylayabilir ya da iptal edebilirsiniz.

İmar barışı yapı kayıt belgesi doğrulaması ve imar barışı yapı kayıt sorgulamasını yukarıda bulunan listelerdeki işlemleri uygulayarak gerçekleştirmeniz mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 16 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın