İl Özel İdaresi Komisyon Bilgileri Sorgulama - E-Devlet Türkiye

İl Özel İdaresi Komisyon Bilgileri Sorgulama5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’na dayanarak il özel idaresi tarafından yürütülen tüm hizmetlere ilişkin olarak komisyon tarafından yer verilmektedir. Ortada duran bu nitelik ışığında her yönden 5302 sayılı kanuna istinaden il özel idaresi komisyonunda kimlerin görev aldığına ilişkin olarak kapsamlı çalışmalar aktarımı sağlanmaktadır.

İl Özel İdaresinin Görev ve Yetkileri

  • İl özel idaresi kanunda başka bir kamu kurum ve kuruluşuna yetkilendirilmeyen tüm mahalli görevleri üstlenir, bununla ilgili kararları alır.
  • İmar, alt yapı, kanalizasyon, iskan ve bayındırlık, kültür-sanat ve turizm etkinlikleriyle daha birçok mahalli konulara yönelik olarak il özel idaresi komisyon sorgulama olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Çevre düzenlemesi ve iskan faaliyetlerine ilişkin olarak Valilik yetkisi doğrultusunda çalışmalar yürütür.
  • Mali durumu hesaplayarak bütçenin her yönden esasına yönelik net tutarlara yer vermektedir.

İl Özel İdaresi Kanunu

5302 sayılı ilgili kanun kapsamında il özel idaresinin görev ve sorumlulukları birer birer aktarılmaktadır. Ortada duran bu nitelikleri ışığında değerlendirildiği zaman da her yönden kaliteden ödün verilmeksizin her açıdan tamamen eşsiz niteliklerden biri olarak il özel idaresi kanunu yönelik olarak kendini göstermektedir.

İl Özel İdaresi E-Devlet

Elektronik ortam üzerinden hızlı bir şekilde il özel idaresine ilişkin olarak detaylı tüm bilgiye yer verilmektedir. Ayrıca yine il özel idaresi hizmetleri yaklaşımına yönelik olarak değerlendirildiği zaman kaliteden ödün verilmeksizin bütün sorgulama ve komisyon, kurul kararları, encümen ve daha birçok il özel idaresi resmi bilgilerine yer verilmektedir. Bu özelliklerine dayanarak ikamet dahilinde bulunduğunuz il özel idaresi yönetim kuruluna ait bütün resmi bilgilere anında sahip olmanız gerçekten de olanak teşkil eden bir nokta olarak karşımıza çıkar.

Bu nitelikler ışığında düşünülecek olunduğu zaman her yönden kaliteden taviz verilmeksizin tamamen beklentilerin ötesinde yaklaşım tarzı ele alınacak olunursa il özel idaresine ilişkin olarak bütün detaylarıyla hizmetler bir arada bulunmaktadır. Bu da ayrıca yer verilerek hususlar arasında gelmekte olduğundan dolayı karşımızdaki yerini korumaya devam eden en temel yaklaşım olarak kesinlikle üzerinde durulmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın