İl Özel İdareleri Encümen ve Meclis Kararları Sorgulama5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’na dayanarak il özel idarelerinin kuruluşu, organları, görev ve yetkileri açık bir şekilde bildirilmektedir. Ayrıca genel yönetim kurulu ile encümen heyetinin aldıkları meclis kararlarının da e-devlete erişim sağlanarak anında görüntülenmesi mümkün olacaktır. Ortada duran tüm bu nitelikler esas alındığı zaman gerçekten de bütün özelliklerine ilişkin olarak yer verilecek olunursa il özel idaresinin görev ve yetkileri arasında gelmeye devam ettiğini söylemek her yönden mümkün olacaktır.

İl Özel İdaresinin Görev ve Yetkileri

İl özel idaresi bağlı bulundukları ilin sosyoekonomik, kültürel, sanatsal ve de idari alanlarına yönelik olarak kanunda açıkça yer verilen görev ve yetkilerini uygulamak durumundadır. Ortada duran bu yaklaşımlar neticesinde değerlendirildiği zaman her yönden il özel idarelerinin karşımıza çıkan tüm bu nitelikler esas alındığı zaman ilgili karar organlarınca aktarılmaya devam edildiğini gerçekten de esas almamız son derece önem teşkil etmeye devam eden konuların arasındaki yerini korumaktadır. Bu özelliklerine yönelik olarak da birçok işlemlerin süratli bir şekilde sağlanarak il özel idaresi kanunu olarak kendini gösterir.

İl Özel İdaresinin Sosyal Sorumlulukları

Sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak il özel idaresinin mahalli birimde sosyal projeler geliştirerek vatandaşların daha iyi olanaklar çerçevesinde birçok hizmetten yararlanması önem teşkil etmektedir. İşte bütün bu nitelikler esas alındığı zaman gerçekten de karşımızdaki yerini korumaya devam eden niteliklerden bir diğeri olarak kabul edildiğini dikkate almamız gerekmektedir. Bütün bu özellikleri sayesinde de her yönden önem teşkil etmeye devam ettiğini kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir.

İl Özel İdaresi Karar Sorgulama

E-devlet şifreniz ile anında sisteme erişim sağlayarak siz de güncel kararnameleri anında görüntüleyebilir ve ilin alt yapısının gelişimine yönelik olarak alınan güncel toplantı kararları ve sosyal projeler hakkında detaylı bir şekilde bilgi elde etmiş olacaksınız. Bütün bu özelliklerine ilişkin olarak değerlendirildiği zaman her yönüyle il özel idaresi karar sorgulama işleminin hızlı bir şekilde yapılacağını kesin olarak dikkate almamız her yönden gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın