İcra Dosyası Sorgulama Nasıl Yapılır? | E-Devlet Türkiye

İcra Dosyası Sorgulama Nasıl Yapılır?İnsanlara sunulan çevrimiçi uygulamaların neredeyse hepsi E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilir. Online olarak gerçekleştirilen işlemler, başvurular, sorgulamalar E-Devlet üzerinden gerçekleştirilir ve bu online platform üzerinden insanlar evlerinde, iş yerlerinde, okullarında, seyahatlerinde devlet kurumu ile ilgili işlemlerini yapabilirler. Birçok insanın ihtiyaç duyduğu icra dosyası sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapılır. İnsanlar bu sayede istedikleri zaman icra dosyası sorgulama takibini kolayca yapabilirler.

E-Devlet Üzerinden İcra Sorgulaması Yapabilirsiniz

E-Devlet kapısı, kapsadığı binlerce işlem ile insanların işini kolaylaştırır. E-Devlet kapısı, halkın hizmetine sunulduğu günden bu yana birçok yeni işlem ile daha geniş ve kapsamlı bir hal almıştır. Hizmete sunulan bir diğer işlem, icra dosyası sorgulamadır.

e-devlet icra dosyası sorgulama
e-devlet icra dosyası sorgulama

E-Devlet Şifresi ile Sisteme Giriş Yapabilirsiniz

E-Devlet icra dosyası sorgulama işlemini yapabilmeniz için öncelikle E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş için Mobil imza, TC Kimlik No gibi seçenekler bulunur. En sık tercih edilen ve en rahat olan giriş seçeneği TC Kimlik No ve E-Devlet şifresi seçeneğidir. E-Devlet şifresi olmayan vatandaşlar, PTT şubelerinde gişelerden E-Devlet şifresi alabilirler.

E-Devlet Kapısı Üzerinden İcra Dosyası Sorgulama

TC Kimlik No ve E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra E-Devlet sistemi sizin için kullanıma hazır hale gelir. En üstte yer alan “Merhaba, Size Nasıl Yardım Edebilirim?” kısmı size site içinde arama yapabilme imkanı sunar. Site içi arama kısmını doğru bir şekilde kullanarak E-Devlet üzerinden birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İcra dava dosyası sorgulama
İcra dava dosyası sorgulama

İcra Dosyası Sorgulamak için Yapmanız Gereken Adımlar

Arama kısmına “İcra Dosyası Sorgulama” yazarak çıkan sonuçlar arasından “Adalet Bakanlığı” hizmetlerinin listelendiği sonuçlar arasından icra dosyası sorgulama işlemini seçerek icra dosyası sorgulama sayfasına ulaşırsınız.

E-Hizmetler ile İcra Dosyası Sorgulama

E-Devlet üzerinden icra dosyası sorgulamanın bir yolu daha vardır. Bir diğer dosya sorgulama yolu, E-Hizmetler ile yapılır. E-Devlet kapısına, TC Kimlik No ve E-Devlet şifresi ile giriş yapılır. Site içi arama kısmının altında yer alan E-Hizmetler seçeneğine tıklayarak listelenen sonuçlar arasından İcra Takibi Sorgulama seçilir. İcra dosyası sorgulama E-Devlet üzerinden yapılırken site içi arama yolu da E-Hizmetler yolu gibi sizi Adalet Bakanlığı hizmetleri menüsüne aktarır. İcra dava dosyası sorgulama yaparak adınıza açılmış bir icra davası olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın