Hayvanat Bahçesi Açma Raporu BaşvurusuHayvanat Bahçelerinin Kuruluşu İle Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik 11/08/2007 tarih ve 26610 sayılı Resmi Gazete’te yayımlanan yönetmelikle kesinleştirilmiştir. Buna göre evcil hayvanların bakımı, ihtiyaçlarının karşılanması tüm bilgiler açıkça yer verilerek her açıdan hayvanat bahçelerine ilişkin olarak detaylı ayrıntılar ele alınmıştır. Ortada duran tüm bu nitelikler esas alındığı zaman hayvanat bahçesinin açılmasına ilişkin raporun karşımıza çıkmaya devam ettiğini her anlamda dikkate almamız mümkün hale gelmektedir.

Hayvanat Bahçesinin Kurulması ve Yer Seçimi

A grubu ve B grubu olarak iki grupta sınıflandırılan evcil hayvanlar için en az bir veteriner hekim ve yönetici tayin edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra hayvanat bahçesinin kurulumunda esas alınan kriter denildiği zaman hava, su ve toprak kirliliği olmayan, sessiz ve fenni çalışmalar içermeyen bölgelerde kurulması gerekmektedir. Ortada duran bu özelliklere yer verildiği zaman hayvanat bahçesi açma raporu başvurusu karşımıza çıkmaktadır.

Hayvanat Bahçesi Tesis Kurma Raporu

Hayvanat bahçesi kurmak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin aşağıda yer alan belgeleri temin ederek il müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir:

  • Başvuru dilekçesi
  • Tür listesi formu
  • Belediyeden onaylı 1/500 veya 1/1000 ölçekli vaziyet planı
  • Bağlı bulunulan belediyeden onaylı su kullanma belgesi
  • DSİ kuyu suyu kullanma belgesi
  • Komisyondan alınacak tesis kurma raporu hayvanat bahçesi kurma dilekçesi arasında yer alan belgeler arasında bulunmaktadır.

E-Devlet Şifresi Öğrenme

Günümüzde artık pek çok işlem e-devlet sistemi üzerinden gerçekleşmektedir. Bu sayede vatandaş artık resmi çalışma saatlerine bağlı kalmaksızın hayvanat bahçesi kurma başvuru şartları e-devlet şifresiyle anında tüm ayrıntıları gerçekten de öğrenme imkanına sahip olmaktadır. Bu özellikler neticesinde her açıdan kısa süre zarfında birçok işlemin tamamlanması olanak halindeki niteliklerden olarak kabul edilecek hususiyet olarak kendini göstermeye devam etmektedir.

Ortada duran bu temel yaklaşımlar esas alındığı zaman e-devlet sistemine anında giriş sağlanarak bütün işlemlerin ivedilikle yerine getirilmesi her anlamda mümkün olan niteliklerden biri olarak kesinlikle üzerinde durulması gereken yaklaşım tarzı olarak kendini göstermeye devam etmesi anlamına gelir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın