Hayat Sigortası Poliçe Ve Tazminat Bilgileri Sorgulaması Nasıl Yapılır? | E-Devlet Türkiye

Hayat Sigortası Poliçe Ve Tazminat Bilgileri Sorgulaması Nasıl Yapılır?Hayat sigortası poliçe ve tazminat bilgileri sorgulaması yapmanız için devletimizin sunduğu e-hizmetlerin mevcudiyeti bizleri birçok uğraştan kurtarıyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Maliye Bakanlığı tarafından denetlenen bir kurumdur ve her tür sigorta bilgilerini barındırır. Bu kurumun ve devlet kayıtlarının sunmuş olduğu verilere ulaşarak sigortanızın poliçesi ve tazminat bilgileri hakkında detaylı bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Devletin Türk vatandaşlarına ücretsiz olarak sunduğu bu verileri incelemek istiyorsanız aşağıda liste haline getirdiğimiz yönergeyi adım adım takip ederek uygulayınız.

Hayat Sigortası Poliçe ve Tazminat Bilgileri Sorgulama

  1. Web tarayıcınızdan www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapın.
  2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranızı ve e-devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız.
  3. Karşınıza çıkan ekranda arama motoru yerine sbm sorgula ya da hayat sigortası poliçe ve tazminat bilgileri sorgulama yazarak arama butonuna basınız.
  4. Ardından karşınızda çıkan ekranda eğer hayat sigortası poliçeniz yok ise karşınıza “Kayıt bulunamadı.” mesajı gelecektir.
  5. Aksi takdirde karşınıza çıkan ekranda sigortanıza ve tazminat bilgilerinize dair çıkan belgeye tıklayarak bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bu sayfayı pdf formatında indirebilir veya yazdırabilirsiniz.

sbm sorgula nasıl yapılır?
sbm sorgula nasıl yapılır?

E-devlet altyapısı Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi iş birliği yaparak bu e-hizmeti Türk vatandaşlarına ücretsiz olarak vermektedir. Şayet aradığınız bilgilere bu yöntem ile ulaşamadıysanız sizler için ikinci yöntemi aşağıda yönerge halinde sunduk.

Hayat Sigortası Poliçe Ve Tazminat Bilgileri Sorgulaması
Hayat Sigortası Poliçe Ve Tazminat Bilgileri Sorgulaması

Hayat Sigortası Poliçe ve Tazminat Bilgileri Sorgulama İkinci Yöntem

  1. Web tarayıcınızdan www.sbm.org.tr adresine giriş yapın.
  2. Sbm sitesinin üst kısmında bulunan hizmetler kısmına giriş yapın.
  3. Hizmetler kısmından “poliçe ve hasar sorgulamaları” seçeneğine tıklayın.
  4. Ardından karşınıza 4 adet sorgulama seçeneği çıkacaktır. “Web ile sorgulama”, “mobil uygulama ile sorgulama”, “sms ile sorgulama” ve “çağrı merkezi ile sorgulama” seçeneklerinden isteğinize göre bir seçim yaparak karşınıza çıkacak olan sayfada gerekli bilgileri girmenizin ardından sigorta poliçesi ve tazminat bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  5. Bu site üzerinden yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise sitenin üst kısmında bulunan “Sorgulamalar” kısmına giriş yaparak sitenin sizi yönlendirdiği sayfadan ulaşmak istediğiniz verilere erişebilirsiniz.  Bu hizmetlerin tamamı ücretsiz olarak verilmektedir.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 7 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın