Hac Kafile Bilgileri Sorgulaması Nasıl Yapılır? | E-Devlet Türkiye

Hac Kafile Bilgileri Sorgulaması Nasıl Yapılır?Hacı adayları için her daim merak konusu olan birtakım sorular vardır. Bunlar hac kafile bilgileri, kafile ile birlikte ne zaman yola çıkılacağı, uçuşun hangi havalimanında ve saat kaçta olacağı gibi önemli sorulardır. Bu önemli soruların cevapları ise e-Devlet sisteminde yer almaktadır. Sistemden hac kafile bilgilerine nasıl ulaşırsınız, umre turları ve hac kayıt sorgulama nasıl yapılır, aşama aşama sizler için anlatacağız.

Hac Kafile Bilgileri
Hac Kafile Bilgileri

e-Devlet Üzerinden Hac Kafile Bilgileri Sorgulama

1- İlk adım olarak e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş için T.C Kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Eğer herhangi bir şifreye sahip değilseniz, PTT şubelerinden T.C Kimlik kartınızla şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi unutmuş iseniz de kayıtlı telefon numaranız veya mobil imzayla şifrenizi yenileyebilirsiniz.

2- e-Devlet sistemine giriş yaptıktan karşınıza ana sayfanız çıkacaktır. Burada arama motorunun altında yer alan butonlardan ikincisi olan “Kurumlar” butonuna tıklayınız. Burada kurumlar baş harflerine göre listelenmiştir. Harfler arasında ”D” harfini seçiniz. ”D” harfiyle başlayan kurumlar arasından ise Diyanet İşleri Başkanlığı ambleminin yer aldığı başlığı bularak üstüne tıklayınız.

Hac Kayıt Sorgulama
Hac Kayıt Sorgulama

3- Son adım olarak açılan sayfada e-Devlet kapısı üzerinde sunulan hizmetler başlığı altında birtakım hizmetler sıralanmıştır. Hac kafile bilgileri sorgulama, bu hizmetlerin üçüncü sırasında yer almaktadır. Hac kafile bilgileri sorgulama yazısının üstüne tıklayınız. Buradan hangi kafile ile ne zaman yola çıkacağınızı, hangi  havalimanında ve saat kaçta olacağı konusundaki bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Umre Turları

Hacca gitmek isteyen ancak kura çıkmayan adayların yönelebileceği diğer bir seçenek ise Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği umre turları olmaktadır. Umre turuna katılmak isteyen adaylar e-Devlet üzerinden Diyanet İşleri’nin İnternet sitesine yönlendirilerek umre kayıt takiplerini yapabilmektedirler.

Umre Turları
Umre Turları

Umre Kayıt Takibi Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı sayfasına girdiğinizde kurumun e-Devlet üzerinden sunduğu hizmetlerin altında kuruma ait İnternet sitesi üzerinden sunulan hizmetler de yer almaktadır. Bu hizmetler arasında en altta yer alan umre kayıt durumu başlığına tıklayınız.

Buradan diyanetin İnternet sitesine yönlendirilerek umre kaydınızla ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz gibi diyanetin İnternet sitesi üzerinden sunulan diğer hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın