Günümüzde Önemli Bir Yere Sahip Olan E-Devlet | E-Devlet Türkiye

Günümüzde Önemli Bir Yere Sahip Olan E-DevletGünümüzde Önemli Bir Yere Sahip Olan E-Devlet

 

Günümüzde bakıldığı zaman e-devlet üzerinden kamu kurumu ve özel kurum ile ilgili istediğimiz pek çok işlemi yapmak artık oldukça kolay bir hale gelmiştir. E-devlet üzerinden yapılan işlemlere bakıldığı zaman öğrenci belge sorgulama, askerlik işlemleri, sgk işlemleri, maaş işlemleri ve daha örnek verilecek pek çok alanda kullanılmaktadır.

 

E-Devlet Üzerinden İşlem Nasıl Yapılır?

 

Hayatımızda oldukça büyük öneme sahip olan e-devlet ile artık istediğimiz yerden işlem yapmak çok daha kolay. İster bilgisayar üzerinden ister akılı cep telefonları yardımı ile e-devlete giriş yapılmaktadır. E-devlete giriş yapmak için öncelikle PTT aracılığı ile kişiye özel alınacak olan şifre gerekmektedir. Şifre alındıktan sonra e-devlete hemen girmek mümkün olup e-devletin tüm uygulamalarına ulaşmak mümkündür.

 

E-Devlette En Çok Kullanılan Uygulamalar

 

E-devlette pek çok uygulama yer alırken, bu uygulamaların insanlar üzerinden kullanım yoğunluğu çoğu zaman farklılık göstermektedir. En çok kullanılan e-devlet uygulamalarına bakıldığı zaman bunların başında kuşkusuz kamu çalışanlarının e-bordro dediğimiz maaş dökümlerini gösteren EKOBS, aynı zaman da özel veya kamu çalışanlarının sigorta girişlerine bakacağı alan olan sgk hizmet dökümü, eğitim işlemleri askerlik hizmetleri, nüfus işlemleri, adli işlemler kullanılan uygulamaların başında gelmektedir.

 

E- Devlet Üzerinden Kamu Çalışanlarının E Bordro Hizmeti

 

E-devlet üzerinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan e-bordro hizmeti artık kamu çalışanlarının ek ödemelerini de göstermede vatandaşlara yardımcı olacaktır. Özellikle kamu hastanelerinde çalışan sağlık çalışanlarının yoğun çalışma şekline bağlı olarak sağlık bakanlığının ek ödemelerinin en üst primden yapılmasının müjdesini vermesi üzerine sağlık çalışanları ne kadar maaş alacakları ve daha önceki maaşlarına göre ne kadar fark alacakları tüm çalışanların aklında yeni sorulara neden olmuştur. E-devlet üzerinden e-bordro uygulamasında yeni çıkan özellikten sonra sağlık çalışanları bu uygulama sonrasında aklından bulunan soruları azaltmış olacaktır.

 

E-Devlet Üzerinde Kamu Hastane Çalışanları E-Bordro Da Nasıl Bilgi Alır?

 

Kamu hastane çalışanları ek ödemeleri hakkında bilgi almak, maaşından ne kadar fark aldığını öğrenmek için maaşlarının yatığı tarihten itibaren e-bordro sistemi üzerinden çıkarmış oldukları güncel maaş bordrosu ile maaş ve almış oldukları ek ödemeler kolayca ulaşacaklardır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 30 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Günümüzde Önemli Bir Yere Sahip Olan E-Devlet (2 Yorum)