Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Kayıt İşlemleri - E-Devlet Türkiye

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Kayıt İşlemleriYükseköğrenim görmeye hak kazanan lisans ve lisansüstü öğrencilerin hemen aklında kuşkusuz ki kalacakları yurt imkanı olmaktadır. Bu işlem artık, e-devlet sistemi üzerinden çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Böylelikle oldukça kısa sürede yurt kayıt işlemi sonucuna anlık olarak ulaşabilme imkanı bulunmaktadır. Böylelikle GSB yurt kayıt işlemleri son derece hızlıca gerçekleştirilecektir.

Sisteme Giriş

Türkiye Cumhuriyeti ve e-devlet şifresi ile kyk yurt başvurusu ana ekranına ulaşabileceksiniz. Bu sayede asil ve yedek olarak yurt kayıt sürecinizin ne durumda olduğunu hemen hızlı bir şekilde görebilmeniz mümkün olacaktır.

Yurt Kayıt İşlemleri Ekranı

E-devlet sistemine giriş sağlayan öğrencilerin asil veya yedek durumları çok hızlı bir şekilde karşılarına çıkmaktadır. Böylelikle gerçekten de kyk yurt başvuru sonucu öğrenmeniz mümkün hale gelecektir. T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle erişim sağlayarak yedek veya asil sıra numaranız anında karşınıza çıkacaktır. Böylelikle Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Kredi Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlardan herhangi birisinde kalabilme imkanı sizi beklemektedir.

Yurt Kayıtta İstenen Belgeler

  • Son 6 aya ait 4 adet biyometrik fotoğraf
  • Öğrenci belgesi
  • Dekont
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi yurt kayıt işlemi sürecinde öğrencilerin mutlaka belgelemesi gerekli evraklar arasında yer almaktadır. Bu işlemlerin ardından hemen siz de yurt kayıt işlemlerini hem hızlı bir şekilde hem de çok kısa süre zarfında gerçekten de yerine getirme imkanını bulmuş olacaksınız.

E-Devlet Şifresi Öğrenme

E-devlet şifresini henüz almadıysanız PTT şubelerinden ilk e-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Eğer alıp da unuttuysanız bu durumda yeniden gsb yurt kayıt işlemleri için e-devlet şifresi almanıza gerek yok. Yapmanız gereken sisteme tanımlı cep telefonunuza gönderilecek tek kullanımlık şifrenin ardından eski şifrenizi öğrenmek ve yeni bir şifre tanımlamak olacaktır. İşte bu kadar basit bir işlemle hemen sizlerin de tüm işlemleri kısa sürede çözüme kavuşturması her anlamda olanaklı hale gelen nitelikler arasındaki yerini korumaya devam etmesi açısından her anlamda önem teşkil eden bir durum olarak kendisini gösteren temel niteliği oluşturur.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın