Gençlik ve Spor Bakanlığı Öğrenim / Katkı Kredisi ve Burs SorgulamaGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından lisans ve lisansüstü öğrencilerine her yıl verilen katkı kredisi/öğrenim kredisi ve burs ile eğitim-öğretime ayrılan bütçeyle öğrencilerin tüm öğrencilik yaşamına ait ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır. Bunun için başarılı öğrenciler arasından en yüksek dereceden başlamak üzere burs verilmektedir. Bunun yanı sıra devletten geri ödemeli olarak kredi almak isteyen öğrencilere de işe girene kadar katkı kredisi verilmektedir.

2018-2019 Eğitim/Öğretim Yılı Ücreti

2018-2019 eğitim/öğretim sezonu için lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1000 TL ve doktora öğrencilerine ise 1500 TL aylık katkı kredisi veya burs verilmektedir. Bu sayede öğrencilerin ihtiyaç duydukları her türlü zaruri ihtiyaçları için kendilerine verilen bu imkandan yararlanılması her yönden önem teşkil eden yaklaşımı olarak karşımıza çıkarak katkı kredisi ne kadar oldu 2019 açısından belirtilmektedir.

TC Kimlik No İle Sorgulama

Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisi veya burs sorgulama işlemini e-devlet üzerinden kolayca yapabileceksiniz. Bütün devlet kurum ve kuruluşlarına ait tüm hizmetlerin görüntülenmesi ve sorgulama işlemlerini yapabileceğiniz bu ortak platform üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı hizmetlerinin de anında sorgulanması işlemlerinin hızlı bir şekilde yürütülmesi mümkün hale gelmektedir. Siz de hemen TC kimlik numaranızla anında sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

E-Devletten Hızlı Erişim

Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait bütün hizmetler e-devlet üzerinden kolaylıkla görüntülenmektedir. Böylelikle kyk burs sorgulama işlemi buradan hızlı bir şekilde ve de tamamen kolay olarak yerine getirilmektedir. Bu da tamamen önem teşkil eden nitelik olarak kendini göstermeye devam eden hususlardan birisi olmaya devam etmektedir.

KYK E-Devlette

Hemen e-devlete kayıt olarak siz de kyk e devlet erişimi üzerinden sorgulama veya başvuru işleminizi anında gerçekleştirme imkanı bulacaksınız. Ortada duran tüm bu niteliklerine yönelik olarak değerlendirildiği zaman tamamen karşımıza çıkmaya devam eden özelliğini bir arada tuttuğunu gerçekten de dikkate almak gerekmektedir. Bu da önem teşkil eden yaklaşımlar arasında yer alması adına her açıdan fark yaratan konulardan biridir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın