GENÇDES Sanatsal Faaliyet Desteği Nedir?


T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca oluşturulan bu proje kapsamında kültür ve sanat konularında girişim yapma düşüncesinde olan gençlerin desteklenmesi amaçlanıyor. GENÇDES Kültür Bakanlığı bu desteği ile gençlerin girişim sürecinde karşılaşabilecekleri finansal sorunların üstesinden gelmelerini sağlayarak geri ödemesiz bir devlet destekli iş kurma kredisi sunuluyor.

Devlet Destekli İş Kurma Kredisi
Devlet Destekli İş Kurma Kredisi Nedir?

Bu sayede finansal yetersizlik sebebiyle sanatsal ve kültürel eser bırakmakta sıkıntı çeken gençler bakanlık tarafından destekleniyor. GENÇDES projesi nedir, neleri kapsıyor ve kadınlara destek kredisi nasıl alınır diye merak ediyorsanız bu yazımızda cevaplarını bulabilirsiniz!

GENÇDES bünyesinde destek bulan kültürel ve sanatsal aktiviteler belirli bir çerçevede sıralanmıştır. Bu desteği alabilecek sanatsal ve kültürel girişim alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

1.Sanatsal Faaliyet Desteği

GENÇDES projesi kapsamında destek bulmanız için; edebi eser, tiyatro metni, dergi ve müzik yapımı konusunda bir girişim planınızın olması gerekiyor. Ayrıca belgesel, kısa metrajlı animasyon filmi ve kısa film çekimi için gereken finansal harcama GENÇDES projesi kapsamında karşılanıyor.

2.Proje ve Etkinlik Desteği

Sahne sanatları, geleneksel ve plastik sanatlar, edebiyat, müzik ve sinema alanlarında girişim düşüncesi olan gençler bakanlık tarafından destek bulabiliyor.

GENÇDES Kültür Bakanlığı
GENÇDES, Kültür Bakanlığı

3.Eser Üretim Desteği

Bilgisayar oyunu yapımı, uzun metraj animasyon filmi çekimi, belgesel ve film çekimi gibi girişim fikirleri de GENÇDES tarafından destekleniyor.

GENÇDES Kültür Bakanlığı projesi kapsamında desteklenen gençler, sağlanan finansal desteği geri ödemek zorunda değildir. Bir hibe olarak aldıkları bu desteği önceden belirttikleri harcamalar için kullanabilirler. Devlet destekli iş kurma kredisi ile gençler üretmeyi amaçladıkları kültürel ve sanatsal işler için güvenilir bir finansal kaynak edinmiş oluyorlar. Özellikle kadınlara destek kredisi nasıl alınır diye merak edenler, GENÇDES projesini araştırabilir.

Kadınlara Destek Kredisi Nasıl Alınır?
Kadınlara Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet kadınların iş hayatına daha rahat giriş yapabilmesi adına birçok destek programı hazırlayarak teşvikte bulunuyor. GENÇDES projesi ile finansal destek almak için bakanlığın duyurduğu başvuru tarihlerini takip ederek o tarihlerde başvurmalısınız. Belirlenen tarihlerde e-Devlet şifrenizle sisteme giriş yaparak Kültür ve Turizm Bakanlığı sayfasından GENÇDES etkinlik ve proje desteği sekmesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 6 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın