Ferdi Kaza Poliçe Sorgulaması Nasıl Yapılır?Ferdi kaza sigortası; beklenmedik olumsuz koşullarda, kişilerin ani ve kendisinin elinde olmayan çevresel faktörler nedeni ile uğrayabilecekleri bedensel zararları sigorta güvencesine alır. Bir sigorta şirketi tarafından, tarafınıza yapılan bu sigortanın ve dolayısı ile güvencenin sorgulamasını e-Devlet üzerinden yapmanız mümkündür.

Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama
Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama

Ferdi Kaza Poliçesi Nedir?

Günlük hayatta başınıza gelebilecek beklenmedik kazalar karşısında kendisini ve ailesini korumak isteyenlerin yaptırmayı tercih ettiği bir poliçe çeşididir. Kaza sonucu ölüm, sürekli sakatlık durumlarında tedavi masrafları ve günlük tazminatlar gibi pek çok avantajlar sunmaktadır.

Günlük hayatın riskleri düşünüldüğünde birçok insan günümüzde bu çeşit sigortayı tercih etmektedir. Böylece başlarına gelebilecek bir kaza durumunda kendileri ve sevdikleri için bir güvence sağlamış olmaktadırlar.

Ferdi Kaza Sigortası Poliçe Sorgulama Nedir?

Özeli sigorta şirketleri tarafından yapılan ferdi kaza sigortalarının size sağladığı güvenceyi e-Devlet kapısından ferdi kaza sigortası poliçe sorgulama sayesinde görmeniz mümkündür.

Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama e-Devlet
Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama e-Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

Adım Adım Ferdi Kaza Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet’e Giriş:

  • e-Devlet sistemine giriş yapmak için e-Devlet’in kendi adresine girmelisiniz. Girilen sayfada bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayın. T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet şifrenizi giriniz. E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden temin edebilir, şifrenizi unuttuysanız şifre yenileme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” kısmına tıklayınız.
  • “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazan bölüme klavyeniz ile ferdi kaza poliçe sorgulama yazınız ve ardından “Enter” butonuna basınız.
  • Yeni gelen sayfada “Bu hizmeti kullanarak sigorta şirketleri tarafından Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne transfer edilen Ferdi Kaza Poliçe ve Tazminat verilerine ulaşabilirsiniz.” yazısı ile karşılaşacaksınız. Bu yazının altında eğer poliçeniz varsa; poliçe ayrıntılarınıza görebileceksiniz. Ama herhangi bir poliçeniz yok ise “Kayıt bulunamadı” yazısını göreceksiniz.
Ferdi Kaza Poliçe Sorgulaması Nasıl Yapılır?
Ferdi Kaza Poliçe Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Sorgulamanın 2. Yolu:

  • E-devlete yukarıda anlatıldığı şekilde giriş yaptıktan sonra sayfanın altında yer alan e-hizmet kategorilerinden Sosyal Güvenlik ve Sigorta’yı seçiniz.
  • Yeni ekranda “Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi” başlığı altında ferdi kaza poliçe sorgulama kısmına tıklayınız.
  • Eğer poliçeniz var ise; poliçe ayrıntılarını burada görebilirsiniz. Ama herhangi bir poliçeniz yok ise kayıt bulunamadı yazısını göreceksiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın