Eskişehir Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Doğal Gaz Aboneliği Sorgulama Nasıl Yapılır?


Gelişen teknoloji ve yaşam standartları sonucunda hayatlarımıza giren internet, pek çok hizmete de evimizden ulaşmamıza olanak sağlamaktadır. Bunlardan biri olan Esgaz fatura sorgulama işlemi de online ortamlardan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Esgaz abonelik durumu bulunan vatandaşlar, fatura sorgulama ve doğrulama hizmetini e-Devlet üzerinden alabilmektedirler. Henüz e-Devlet sistemi aracılığı ile Esgaz abone numarası öğrenme hizmeti verilememektedir. Bu işlem için kurumun kendisine başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak fatura bilgilerini öğrenmek için e-Devlet kapısının olanaklarını kullanabilirsiniz.

Esgaz Abonelik
Esgaz Abonelik

Esgaz Abonelik Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden Esgaz abonelik sorgulama hizmetinden yararlanmak için yapmanız gerekenler:

  • E-Devlet sistemini T.C. kimlik numaranız ve şifreniz yardımı ile açın.
  • Şifre konusunda sorun yaşıyorsanız size en yakın PTT şubesinden yeni bir şifre almanız gerekmektedir. Aksi halde bu hizmetten yararlanamazsınız.
  • Sistemi açtıktan sonra ana sayfada yer alan ana bölümlerden “Firmalar” bölümünü seçin.
  • Bu sayfada yer alan hizmet alanlarından doğal gazı tercih etmelisiniz.
  • Sonrasında açılan yeni sayfada seçmeniz gereken il olan Eskişehir’i seçin ve “Görüntüle” butonuna basın.
  • Yeni açılan sayfada göreceğiniz “Eskişehir Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.” seçeneğine tıklayın.
  • Sorgulama yapmak istediğiniz seçeneği seçin. Abonelik sorgulaması için “Doğal Gaz Aboneliği Sorgulama” kısmını seçmelisiniz.
  • Bu sayfada kayıtlı abonelik bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Esgaz Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Esgaz fatura sorgulama işlemi için kurumun hizmet ettiği bölgede yer alan fatura ödeme noktaları ya da merkezine gitmenize gerek yok. Bunun yanında sorgulama işlemini online olarak kurumun kendi sitesinden ya da e-Devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz. Fatura sorgulama için abonelik sorgulama sırasında izlediğiniz adımları izlemeniz gerekir. Son sayfaya geldiğinizde önünüze çıkan iki seçenekten biri olacak “Doğal Gaz Fatura Sorgulama” hizmetini seçerek fatura bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Esgaz Fatura Sorgulama
Esgaz Fatura Sorgulama

Esgaz Abone Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır?

Kurum sitesi üyelik ve abone numarası istemektedir. Kuruma başvurarak Esgaz abone no öğrenme talebinde bulunabilirsiniz.

Esgaz Abone No Öğrenme
Esgaz Abone No Öğrenme

E-Devlet ise sadece sisteme şifre ve kimlik numarası ile girmenizi zorunlu tutmaktadır. Abone numaranız size gönderilen faturalar üzerinde de bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın