E- Devlet Üzerinden 4A Emekli Aylık Bilgisi Sorgulaması Nasıl Yapılır? - E-Devlet Türkiye

E- Devlet Üzerinden 4A Emekli Aylık Bilgisi Sorgulaması Nasıl Yapılır?E-devlet sisteminde Tapu bilgileri sorgulama, Adli Sicil sorgulama, Vergi Borcu Sorgulama, Belediye işlemleri, Doğalgaz Abonelik işlemleri, Askerlik işlemleri,SSK, Bağkur Emeklilik sorgulama ve SSK, Bağkur Emeklilik Aylık sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliriz. E-devlet sistemi olmadan önceleri Tapu bilgileri için tapu dairesine , Adli Sicil Sorgulama için Adalet Sarayına , Vergi Borcu için Vergi dairesine, Belediye işlemleri için ikamet ettiğiniz ilçenin veya ilin belediyesine ve Doğalgaz abonelik işlemleri içinde Doğalgaz dağıtım kurumuna gitmeniz gerekliydi. E-devlet sistemi bu gibi işlemleri hızlı ve daha kolay bir şekilde yapmak için oluşturulmuş bir sistemdir. “ 4A (SSK) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama “ işlemini de e- devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

4A emeklilik aylık bilgisi
4A emeklilik aylık bilgisi

Bahsedilen işlemleri E-devlet sistemi üzerinde yaparken, hem zamandan hem de bürokratik işlemlerden tasarruf etmiş oluruz. Bu nedenle E-devlet sistemin kullanmak kıymetli olan zamanı daha tasarruf kullanmamızı sağlar. Son olarak E-devlet sistemine girmek için PTT şubelerinden şifrenizi temin etmeyi unutmayınız.

Burada anlatacağımız “4A (SSK) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama “ işlemi için aşağıda adımları uygulayarak, işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

4A (SSK) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlem Adımları;

  • 4A (SSK) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama işleminin yapmak için “EDEVLET “ sitesinde giriş yapıyoruz. Sonraki adım olarakta, TC KİMLİK NO’muz ve şifremiz ile hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • Karşımıza gelen hizmet arama kısmına “ 4A “ veya “4A Emekli Aylık Bilgisi yazarak sorgulama yapıyoruz.
  • Karşımıza gelen arama sonuçlarından ilk sırada çıkan sonuca tıklayarak, “Sosyal Güvenlik Kurumu/ Emekli Aylık Bilgisi hizmetine erişim sağlıyoruz.
  • “Sosyal Güvenlik Kurumu/ Emekli Aylık Bilgisi hizmetinde karşınıza 4A Emekli Aylık bilgileriniz, kendi kişisel bilgileriniz çıkmaktadır.
  • Bu adımda isterseniz barkodlu belge oluşturabilirsiniz ya da burdaki bilgileri yazdırabilirsiniz.
  • E-devlet üzerinden 4A (SSK) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama işlemleri burada sizlere anlattığımız gibi kolay bir işlemdir.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın