E-Devlet Seyahat İzin Belgesi - E-Devlet Türkiye

E-Devlet Seyahat İzin BelgesiE-Devlet Seyahat İzin Belgesi

 

Korona virüsü salgını nedeniyle şehirlerarası seyahatler izinlere bağlanmıştır. İzni olmayan kişiler e-devlet üzerinden izin alarak seyahat edebiliyorlar. İzni olmayan kişiler şehirlerarası seyahat yapamayacaktır. E-devlet üzerinden şehirlerarası seyahat için gerekli izin belgesini temin edebiliyorsunuz. İçişleri bakanlığına ve içişleri bakanlığı aracılığı ile kaymakamlık ve valiliklere başvuru yaparak seyahat izin belgesi alabilirsiniz.

 

E-Devlet Seyahat İzin Belgesine Kimler Başvuramaz?

 

Seyahat izin belgesine başvurabilmek için belirli kriterler belirlenmiştir. Bu kriterleri taşımayan kişiler e-devlet üzerinden izin belgesine başvuramaz. Bundan dolayı hususi sebepleri olan kişilerin başvuruları reddedilecektir. E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için mutlaka yetkililerin belirlemiş olduğu kriterlere uymak gerekiyor. İşte o kriterler;

– Tedavi ihtiyaçları nedeniyle başvuru

– Vefat nedeniyle başvuru

– Kalacak yeri olmayanlar için başvuru

– Askerlik ve diğer sebeplerden dolayı başvuru

 

E-Devlet Seyahat İzin Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

E-devlet üzerinden seyahat izin belgesi başvurusu yapabilmek için e-devlet ana sayfası üzerinden arama motoruna e-başvuru yazmanız gerekmektedir. E-başvuru yazdıktan sonra içişleri bakanlığının sekmesi çıkmaktadır. E- başvuru sekmesine tıklayarak açılan pencerede daha önce başvuru yapmadığınıza dair bilgiler yer alacaktır. Hemen sağ üstte “Yeni Başvuru” sekmesine tıklayarak seyahat izin başvurunuzu oluşturabileceksiniz.

 

Yeni Başvuru Sekmesi ile Başvurma

 

“Yeni başvuru” sekmesine tıkladıktan sonra başvuru türü ve belge türü seçenekleri çıkacaktır. Başvuru türünde seyahat izin belgesi sekmesini seçiyoruz. Ardından belge türü sekmesine gelerek otobüs seyahat izin belgesi verilmesi, özel araç seyahat izin belgesi kutucuklarından tercihe göre seçim yapıyoruz. Seçiminizden sonra altta bir kutucuk daha açılacaktır. Bu kutucuktan da hangi ile gidecekseniz o ilin valiliğini seçiyoruz. Ardından devam et seçeneğine tıklayarak başvuru ayrıntılarına geliyoruz. Bu sekmede iletişim adresine mevcut ikametgah bilgilerimizi giriyoruz.

 

Detaylı Bilgilerin Girilmesi

 

Ardından iletişim adres bilgilerine hemen altta bulunan e-posta ve cep telefonu bilgilerimizi giriyoruz. Daha sonra başvurulacak taşra teşkilatı sekmesinden başvuracağımız kaymakamlığı seçiyoruz. Son olarak ise başvuru konusunu ve hemen altında standart başvuru metni bilgilerini giriyoruz. Altta ise başvurunuzun doğruluğunu ispatlayacak başvuru belgelerinizi otomatik olarak ekliyorsunuz. Daha sonra ise altta bulunan detaylı bilgi listesini doldurarak başvurunuzu tamamlıyorsunuz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 1 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın