E-devlet 4A Banka Ve Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?


E-devlet sisteminde  Tapu bilgileri sorgulama, Adli Sicil sorgulama, Vergi Borcu Sorgulama, Belediye işlemleri, Doğalgaz Abonelik işlemleri, Askerlik işlemleri ve 4a/4b/4c hizmet dökümü  işlemlerini gerçekleştirebiliriz. E-devlet sistemi olmadan önceleri Tapu bilgileri için tapu dairesine  , Adli Sicil Sorgulama için Adalet Sarayına  , Vergi Borcu için Vergi dairesine, Belediye işlemleri için ikamet ettiğiniz ilçenin veya ilin belediyesine  ve Doğalgaz abonelik işlemleri içinde Doğalgaz dağıtım kurumuna gitmeniz gerekliydi. E-devlet sistemi bu gibi işlemleri hızlı ve daha kolay bir şekilde yapmak için oluşturulmuş bir sistemdir. “ 4A Banka ve Adres Değişikliği “ işlemini de e- devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

4A banka ve adres değişikliği
4A banka ve adres değişikliği

Yukarı bahsedilen işlemi E-devlet sistemi üzerinde yaparken, hem zamandan hem de bürokratik işlemlerden tasarruf etmiş olursunuz. Bu nedenle E-devlet sistemin kullanmak kıymetli olan zamanı daha tasarruf kullanmamızı sağlar. Son olarak E-devlet sistemine girmek için PTT şubelerinden şifrenizi temin etmeyi unutmayınız.

Burada anlatacağımız  “4a Banka ve Adres Değişikliği “ işlemi  için aşağıda adımları uygulayarak, işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

4a Banka ve Adres Değişikliği İşlem Adımları;

  • 4a banka ve adres değişikliği yapmak için “EDEVLET “ sitesinde giriş yapıyoruz. Sonraki adım olarak da, TC KİMLİK NO’muz ve şifremiz ile hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • Karşımıza gelen hizmet arama kısmına “ 4a Banka “ veya “4a banka ve Adres Değişikliği “ yazarak sorgulama yapıyoruz.
  • Karşımıza gelen arama sonuçlarından ikinci sırada çıkan sonuca tıklayarak, “ 4a banka ve Adres Değişikliği “ hizmetine erişim sağlıyoruz.
  • 4A Banka ve Adres Değişikliği “ hizmetinde karşımıza ilk olarak “Tahsis Bilgileri “ çıkmaktadır. Bu bölümde tahsis bilgilerimizin doğruluğunu teyit ettikten sonra bir sonra ki adıma geçiyoruz.
  • Tahsis Bilgileri “  bölümünden sonra “ Banka ve Şube Değişikliği “ bölümüne geçiyoruz, burada karşımıza çıkan ekranlardan seçmek istediğimiz bankayı ve şubesini seçiyoruz. Buradaki işlemlerimizi tamamladıktan sonra son adıma geçiyoruz.
  • Banka ve Şube Değişikliği “ bölümünden sonra “Sonuç “ bölümüne geçiyoruz. Bu bölümde ilk iki adımda yaptığımız değişiklik ve işlemleri sonuçlandırarak bitiriyoruz.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın