Döner Sermaye İşletmesi Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama - E-Devlet Türkiye

Döner Sermaye İşletmesi Enerji Kimlik Belgesi SorgulamaE-devlet üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarının çalışma saatlerine bağlı kalmaksızın tüm resmi işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Bunlardan birisi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde yer alan “Enerji Kimlik Belgesi” sorgulama işlemi olarak karşımıza çıkıyor.

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu uyarınca Binalarda Enerji Performansı yönetmeliğine yönelik olarak enerji kimlik belgesi sorgulama işleminin çok kısa sürede gerçekleştirilmesi her anlamda mümkün hale gelebilmektedir. Bu özelliğinden hareket edildiği zaman enerji kimlik belgesi sorgulama işleminin gerçekten de kısa süre zarfında yürütülmesi her anlamda mümkün olacaktır.

Enerji Kimlik Belgesi Sorgulama

  • Sera gazı salınım seviyesi
  • Binanın yalıtımı
  • Binanın ısıtma/soğutma teknolojisi
  • Enerji tüketim sınıfı gibi bütün bilgilerin yer aldığı EKB (enerji kimlik belgesi) sorgulama işlemiyle sizlerin de anında tüm işlemlerden anında yararlanması olanaklı hale gelmektedir.

İlgili Yönetmelik

Binalarda Enerji Performansı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yönetmeliği olarak binalarda enerji tasarrufu sağlanması, izolasyon ve enerji tüketim sınıflandırması sürecinin her yönüyle ele alınması açısından sizlerin de tüm bilgilere anında ulaşması mümkün hale gelmektedir. Ortada duran bu özelliklere yer verildiği zaman bütün işlemlerin kısa sürede gerçekleşmesi dikkat çeken hususiyet olarak kendisini göstermektedir.

Sisteme Erişim

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve e-devlet şifresi sayesinde hemen sizin de sisteme çok kısa sürede erişim sağlaması mümkün hale gelebilmektedir. Böylelikle enerji kimlik belgesi nedir konusuna yönelik olmak üzere tüm işlemlerin gerçekten de çok kısa süre zarfında yerine getirilmesi her anlamda önem teşkil eden bir niteliği meydana getirir. Öte yandan enerji tüketim düzeyinin ve binalarda yasal olarak tüm denetimlerin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine ilişkin olarak bütün bilgilere erişim imkanı bulunmaktadır.

E-Devlet Şifresi Alma

PTT en yakın şubelerinden siz de e devlet enerji kimlik belgesi sorgulama işleminiz için sadece iki liralık bir ücret ödeyerek e-devlet şifrenizi alarak sisteme erişim sağlayabileceksiniz. Böylelikle herhangi bir şekilde mesai saatlerine bağlı kalmaksızın bütün işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanı sizi bekleyen özellik olarak karşımıza çıkan bir nitelik olarak kendini gösterir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın