Doktora Sonrası Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi Nasıl Yapılır?


Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, aldığı karar doğrultusunda yurt içi ve dışı doktora burs başvuru ve takiplerinin e-Devlet kapısı üzerinden yapılmasını sağlamıştır. Aynı zamanda aynı sistem içinde doktora burs başvuru sonuçları da yayınlanacak. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’na özel bir hizmet olan bu uygulama için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Bu hizmeti aksi halde alamıyorsunuz.

Doktora Burs Başvurusu
Doktora Burs Başvurusu

Doktora Burs Başvurusu Ne Zaman Yapılabilir?

Doktora burs başvuru talebi oluşturmak isteyen vatandaşlar, her yıl ekim ayında e-Devlet bünyesinde yer alan hizmetler arasında bulunan burs başvurusu seçeneği ile işlem yapabilecekler. Adaylar başvuruları ile beraber araştırma projelerini de iletmek zorundalar. Mülakat sonrasında, doktora burs başvuru sonuçları açıklanacak ve hak kazanan adaylar listesi yayınlanacak.

Doktora Burs Başvuru Sonuçları
Doktora Burs Başvuru Sonuçları

Doktora Sonrası Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’nun açıkladığı yeni düzenlemeler sonucunda, başvuru sonuçları her yıl kasım ayında açıklanmaktadır. Doktora burs başvuru sonuçları hakkında bilgi almak için kurumun sitesi ya da e-Devlet kapısında yer alan e-hizmetler sayfasından faydalanabilirsiniz.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu

Doktora Sonrası Burs Başvurusu ve Takibi Nasıl Yapılır?

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’na doktora burs başvurusu yapmak ve sonrasında takibini gerçekleştirmek için e-Devlet kapısından hizmet alabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece internet ortamı üzerinden gerekli prosedürleri yerine getirmek olacaktır. Doktora burs başvurusu yapmak için izlemeniz gereken yol şöyledir:

  • İlk olarak sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Giriş Yap” butonuna basarak üye giriş sayfasını açın.
  • T.C. kimlik numaranız ve şifreniz girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna basın.
  • Sistem açıldıktan sonra ana sayfada bulunan bölümlerden “E-Hizmetler” seçeneğine tıklayın.
  • Bu bölümdeki seçeneklerden “Eğitim”i seçin.
  • “Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı” sayfası altında yer alan hizmetler içinden “Doktora Sonrası Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi” seçeneğine tıklayın.
  • Başvuru için istenen bilgileri tamamlayın ve başvurunuzu yapın.

Aynı sayfa içinden sonuç takibini de kontrol edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta başvuru zamanını kaçırmamak olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın