Digiturk Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır? | E-Devlet Türkiye

Digiturk Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır?E-devlet sitesi üzerinden Digiturk borç sorgulama ve Digiturk abonelik sorgulama nasıl yapılır? Digitürk borç sorgulama ve ödeme işlemini PTT’den alabileceğiniz E- devlet şifresiyle yapabilmeniz mümkün müdür? Digiturk borç sorgulama hizmetini veren sistemden Digiturk taahhüt sorgulama hususunda da faydalanabilir misiniz? Digiturk abonelik sorgulama bilgilerine E-devlet üzerinden nasıl ulaşılacağını merak ediyorsanız, hem akıllı telefonunuzdan hem de bilgisayardan izleyebileceğiniz adımlarla kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.

Şifre Alma ve Sisteme Giriş

Üzerinde T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik, pasaport, ehliyet gibi bir belge ile size en yakın PTT şubesine başvurarak şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Bunun yanında anlaşmalı bankalar aracılığıyla mobil bankacılığa ek olarak; cep telefonu ve GSM SIM Kart kullanarak aldığınız mobil imza vasıtasıyla da şifre almanız mümkün. Halihazırda kullanmakta olduğunuz e-imzanız varsa bununla da sisteme giriş yapabilirsiniz.

Digiturk borç sorgulama işlemine turkiye.gov.tr adresine aldığınız şifre ile giriş yaparak başlayabilirsiniz. Digiturk’e olan borç, alacak ve abonelik bilgilerinizi sistemde rahatlıkla görebilirsiniz. Fakat henüz e-devlet üzerinden borcunuzu ödemeniz mümkün değil. Digiturk borç sorgulama ve ödeme işlemlerinden yalnızca mevcut borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Digitürk Taahhüt Sorgulama
Digitürk Taahhüt Sorgulama

Digiturk Borç Sorgulama ve Digiturk Abonelik Sorgulama

  • Sisteme giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan arama kutusuna “Digiturk borç sorgulama“, “Digiturk abonelik sorgulama” ya da “Digiturk taahhüt sorgulama” gibi bilgisini almak istediğiniz konuya ilişkin anahtar kelimeleri yazdıktan sonra arama butonuna basın.
  • Arama sonucunda çıkan “Digiturk/Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama” bağlantısına tıkladığınız zaman sistemin otomatik bir sorgu yapacaktır. Digiturk abonelik sorgulama ya da Digiturk borç sorgulama işlemini bu verilere bakarak kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Adınıza kayıtlı olan Digiturk ile ilgili bilgilerinizi ve abonelik durumlarınızı karşınıza çıkan ekrandan inceleyebilirsiniz.

Digiturk Borç Sorgulama ve Digiturk Abonelik Sorgulama İçin Diğer Yöntem

  • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kutusunun altında bulunan “Firmalar” bölmesine tıklayın.
  • Karşınıza “Telekomünikasyon” yazılı bir kutu çıkacaktır. Bu bölmeye tıklayın. Açılan sayfada “Digiturk” yazılı yeri seçiniz.
  • Arama sonuçlarından “Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama” bağlantısına tıklayarak Digiturk borç sorgulama ve Digiturk abonelik sorgulama bilgilerini kolaylıkla edinebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın