Devlete Evinizden Ulaşın - E-Devlet Türkiye

Devlete Evinizden UlaşınDevlete Evinizden Ulaşın

Artık devlet işlerinde bürokrasi ve muameleye gerek kalmadan, kamu kurumlarına gitmeksizin çoğu devlet hizmetlerine elektronik ortamda ulaşabilirsiniz. Bu hem sizin yorulmadan iş yapmanıza hemde zamandan kazanmanıza önemli etki sağlar. Yapmanız gereken şey sadece giris.turkiye.gov.tr internet adresini ziyaret etmek. Buradan birçok devlet hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Devlet güvencesiyle hem de güvenli olarak hizmetinize sunulan portallardan yararlanmak çok kolay.

Neden E-devlet?

Hayat da insan için önemli faktörlere baktığımız da karşımıza çıkan unsurlardan biride zamandır. E-devlet sizin zamanınızı yine size bırakır. Sonra da size ekonomik kolaylık sağlar. Yani kamu dairelerine gitmek için harcayacağınız ulaşım masrafı cebinizde kalır. Hem de kamuda çalışan memurların sizin için gerekli başka işlere bakmasına fırsat kalır. Evinizden ve iş yerlerinizden on-line olarak bu e-devlet hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Kullanımı Basit ve Karmaşadan Uzak

Her vatandaşın kolayca kullanabileceği bu sistem ile teknoloji kaynaklarının faydasını görürsünüz. Evde bilgisayarınızdan yada cep telefonunuzdan bu hizmetlere ulaşabilirsiniz. Kendinizin belirlediği şifre ve TC kimlik numaranız ile sisteme girebilirsiniz. Bu sisteme girmenin en pratik yoludur. E-devlet kapısına mobil imza, e-imza ve internet bankacılığı ile de girebilirsiniz.

İlk Şifre İçin Müracaat PTT Yetkilileri

Şifreyi PTT şubelerine bizzat başvurarak alırsınız. Kimliğinizi ibraz etmeniz yeterli. Aldığınız şifreyi sisteme girerek hemen değiştirebilirsiniz. Şifre doğrulamanız için telefon ile mail adresinizle doğrulama yaparsanız, şifreyi unutmanız durumun da PTT şubesine tekrar gitmeye gerek kalmadan yeni şifre alabilirsiniz.

E-devlet ile Sunulan Hizmetlerden Başlıcaları

– Adli sicil kaydını almak için adalet saraylarına gitmenize gerek kalmaz. Sitemden sorgulama yapabilir ve çıktı alabilirsiniz.

– Araç ceza durumunuzu öğrenmek için emniyet birimlerine gitmeden yine bu e-devlet kapısından öğrenebilir, hatta ödeme yapabilirsiniz.

– MEB sınav yerleriniz, sınav sonuçlarınız, sınav başvurularınızı ve sınav ödemelerinizi buradan yapabilirsiniz.

– Askerlik hizmetleri ile ilgili dönemleri Askerlik Şubelerine gitmeden öğrenebilirsiniz.

– HGS alabilirsiniz.

– Kurumunuza başvurmaya gerek kalmadan hizmet dokümanlarını alabilirsiniz.

– Muhtar aramanıza gerek kalmadan İkametgah belgesi ve nüfus cüzdan örneği çıkartabilirsiniz.

– Öğreniminiz ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

– Bütün bakanlıkların e-hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

– Belediye hizmetlerinden bazılarını gerçekleştirebilirsiniz.hala duru

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Devlete Evinizden Ulaşın (3 Yorum)