Devlet Su İşleri Laboratuvarlar Arası Karşılaştırma (LAK) ve Yeterlilik Deneyleri (YT) Talebi


Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Kalite Kontrol Dairesi Başkanlığı’nca laboratuvarlar arasında karşılaştırma ve yeterlilik deneylerinin yapılmasına ilişkin olarak tüm ayrıntılara yer verilmektedir. Bu çalışmalar bağlamında her yönden DSİ hizmetlerine yönelik olarak detaylarıyla birlikte bütün işlemlerin süratle yerine getirilmesi olanaklı hale gelen nitelik olarak kendini göstermektedir. Bu özellikleri ışığında değerlendirildiği zaman LAK (laboratuvarlar arası karşılaştırma) ve yeterlilik deneyi (YT) talebine ilişkin tüm bilgiler e-devlet sisteminde yer almaktadır.

Deney Alanları

Kalite Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak deney alanları açık bir şekilde aktarılmaktadır. Bu özelliğinden hareketle her yönden şu alanlara yönelik deneylere yer verildiğini dikkate almamız gerekir:

– Suyun içeriğinin belirlenmesi

– Birim hacim kütlesinin hesaplanması

– Tane yoğunluğunun belirlenmesi

– Standart enerjiyle sıkıştırma

– Tane büyüklüğünün tayini başlıca deney alanlarına ilişkin olarak devlet su işleri laboratuvar deneyi talebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

DSİ Laboratuvarlar Arası Karşılaştırma

Kalite Kontrol Dairesi Başkanlığı’nca yürütülecek tüm bu hidrolik deneylerde tamamen belirlenen kıstaslar ele alınmaktadır. Bu sürece ilişkin olarak DSİ tarafından verilen hizmetlerin içeriğine her yönden dsi e devlet giriş üzerinden gerçekten de anında erişim imkanı sağlanmaktadır. Bu sistem üzerinden anında sisteme çok kısa süre zarfında erişim imkanı aktarılarak her yönden farkını bir kere daha meydana getirmektedir. Bu da onun fark yaratan temel niteliklerinden birisi olarak kendini göstermeye devam etmesi açısından son derece önem teşkil eden yaklaşım tarzı olarak kabul edilmektedir.

DSİ Yeterlilik Deneyleri

Yeterlilik deneylerine ilişkin olarak her yönden DSİ hizmetlerine yönelik çalışmalar aktarılmaktadır. Bütün bu çalışmalar bağlamında her yönden devlet su işleri laboratuvar deneyi çalışmalarına yönelik olarak kapsamlı bir şekilde araştırmalar yürütülmektedir. İşte bütün bu ortada duran temel nitelikler esas alınacak olunduğu zaman da son derece önem teşkil eden özelliğiyle karşımıza çıkan yanlarını bir arada sunmaya devam etmektedir ki her yönden farkını bir kere daha meydana getiren en temel niteliği olarak gerçekten de ifade edilecek hususiyet olarak kendini gösterir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın