Devlet Su İşleri Laboratuvar Cihazlarının Kalibrasyonu Yapılması Talebi


Devlet Su İşleri’nin Teknik Araştırma ve Kalite Kontrol Dairesi Başkanlığı birimine bağlı olarak çalışmalarını yürütmeye devam eden Kalibrasyon Laboratuvarı Şube Müdürlüğü bütün deney cihazlarının kalibrasyon işleminin sağlanması açısından kurulmuş müdürlük olarak hizmet vermektedir. Verdiği hizmetler neticesinde her yönden dsi e devlet giriş sağlanarak birçok hizmetlere yönelik olarak detaylı bir şekilde işlem sağlanmasını olanaklı kılan özelliğiyle karşımızdaki yerini korumaktadır.

Kalibrasyon Laboratuvarı Şube Müdürlüğü

Terazi, sıcaklık ve kuvvet ölçülerine dayanarak deney cihazlarının kalibrasyon işleminin sağlanmasına yönelik olarak gerçekleştirilen bütün hizmetleri bir arada tutmaktadır. İşte bütün bu özellikler neticesinde yer verilen konu olarak değerlendirildiği zaman gerçekten de beklentileri bir arada tutmaya devam ederek turkiye gov tr üzerinden anında kontrolünün sağlanmasını mümkün kılmaktadır.

Görev ve Yetkileri

2008 yılında TÜRKAK tarafından AB-0051-K dosya numarası ile akredite edilmiş olan söz konusu birim her yönüyle sistem üzerinden birçok işlemlerin ivedilikle yapılmasını sağlamaktadır. Ortada duran tüm bu nitelikler dahilinde yer verildiği zaman şu görev ve yetkilerinin bulunduğunu kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir:

– deney cihazlarının kalibrasyon işlemini sağlamak

– teknik ve bilimsel gelişmeleri takip ederek güncellemek

– AR-GE çalışmalarını yakından takip etmek

– bilimsel kurumlarla işbirliği gerçekleştirmek başlıca görev alanların oluşturmaktadır.

Şeflik Birimleri

Kalibrasyon Laboratuvarı Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarına büyük bir hızla devam etmekte olan birim Boyut Kalibrasyonu, Sıcaklık Kabinleri, Kuvvet Makineleri, Terazi ve Basınç Kalibrasyonu Şefliği birimlerinden oluşmaktadır. Bütün bu alanlarda her yönden devlet su işleri e devlet hizmetlerine yönelik olarak detaylı bir şekilde hizmet sağlayarak her yönden deney cihazlarının teknik süreçlerinin yakından takip edilmesi olanaklı hale gelmektedir. İşte ortada duran bütün bu nitelikleri esas alınarak değerlendirildiği zaman kaliteden bir an dahi ödün verilmeksizin her yönüyle en iyi hizmetler gerçekleştirilmektedir. Böylelikle gerçekten de dünden bugüne kadar meydana getirilen hususiyet esas alındığı zaman tamamen beklentileri bir arada tutmaya devam etmekte olan yaklaşım tarzıyla karşımızdaki yerini korumaya devam ettiği son derece ortadadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın