Devlet Su İşleri Kamulaştırma Faaliyetleriyle İlgili Talep ve ŞikayetlerDevlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) kamulaştırma süreçlerine yönelik olarak vatandaşların talep ve şikayetlerini dikkate alıyor. Böylelikle vatandaşların alt yapı çalışmaları, su ve kanalizasyon çalışmaları, belediye çalışmaları ve benzeri tüm çalışmaların, faaliyetlerin düzenine ilişkin olarak görüşleri dikkate alınarak talep ve şikayet oluşturulması mümkün hale gelmektedir. Ortada duran bu temel yaklaşımlar nezdinde değerlendirildiği zaman her yönden DSİ kamulaştırma faaliyetlerine yönelik olarak bu bilgilere yer verilmesi mümkün olmaktadır.

Görev ve Sorumluluklar

DSİ bünyesinde yer alan Emlak Kamulaştırma Daire Başkanlığı’nın sahip olduğu birtakım görev ve sorumlulukları yer almaktadır. Bu görev ve sorumluluklardan hareket edildiği zaman dsi şikayet dilekçesi vatandaşların her türlü talep, istek ve şikayetlerinin yer alması adına gerçekten de önemli bir yaklaşım olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortada duran bu nitelikler baz alınacak olunduğu zaman görev ve sorumlulukları yönünden şunların karşımızdaki yerini koruduğunu her anlamda söylememiz gerekmektedir:

  • Satınalma, mübadele, tahsis ve bağış programlarını yürütmek
  • Devlet Su İşleri’ne bağlı olarak kamulaştırma sürecindeki tüm taşınmazların tespitini sağlamak
  • Yap-İşlet-Devret sürecini takip etmek ve gereğini yapmak
  • Envanter ve sicil kayıtlarının tutulması, hazine arazilerinin arşivlenmesi çalışmalarını yürütmek
  • Baraj, göl ve nehirlerin jeodezi sınırlamasını tespit etme, kamulaştırma haritalarını, pafta ve kadastro haritalarını oluşturmak başlıca kamulaştırma faaliyetleriyle ilgili talep ve şikayetler arasında yer almaktadır.

Dilek İstek Şikayet

E-devlet sisteminden DSİ alt yapı ve üst yapı projeleriyle her türlü kamulaştırma projelerine ilişkin olarak sizlerin de dilek, istek ve şikayette bulunması mümkün hale gelmektedir. Üstelik tek bir yerden hızlı bir şekilde gerçekleştirerek böylece herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmaksızın bütün bu işlemlerden anında yararlanma olanağı sizi bekliyor olacaktır. Ortada duran bu en temel özelliklerine yer verildiği zaman gerçekten de e devlet devlet su işleri üzerinden her türlü talep ve şikayetlerin anında iletilmesi mümkün hale gelecek nitelik olarak kendisini gösteren en temel yaklaşım tarzı olarak söylenecek nitelik arasındaki yerini koruması adına önemli bir özelliği meydana getirmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın