D-Smart Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır?Abonesi olduğunuz birçok televizyon ve telefon şirketlerinin işlemlerini e-Devlet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. E-Devlet’in size sağladığı bu hizmetlerden biri de D-Smart borç sorgulama hizmetidir. Abonesi olduğunuz D-Smart firması işlemlerini herhangi bir şubeye gitmeden, mobil cihaz kullanarak dijital ortamdan istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Geçmiş ve Şimdiki Abonelikler Hakkında Bilgi

D-Smart fatura sorgulama hizmetini kullanmak için ilk olarak e-Devlet sitesine girip, arama sekmesine D-Smart fatura sorgulama yazmalısınız. Daha sonra ekranınızda açılacak sayfada abonelikler hakkında bilgilere erişebilirsiniz. Geçmiş ve şimdiki aboneliklere, mevcut borç miktarına, eğer var ise yasal takibe düşen borç miktarına ve alacak miktarına ulaşabilirsiniz. Aboneliklerin başlangıç ve bitiş tarihlerini, borçlarınızın son ödeme tarihini öğrenip firma tarafından belirtilen hesap numarasına ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

D-Smart Fatura Sorgulama
D-Smart Fatura Sorgulama

Ödeyeceğiniz Borç Miktarını Öğrenin

D-Smart internet borç sorgulama hizmeti ile İnternet aboneliğinin geçmiş veya şimdiki borçlarını öğrenebilir, kredi veya banka kartlarınız ile faturalarınızı rahatça ödeyebilirsiniz. E-devletin size sunduğu bir diğer hizmet de, İnternet borç sorgulama hizmetidir. Bunun yanı sıra abonesi olduğunuz kurumun tam adına, İnternet adresine, telefon numarasına ve açık adresine de ulaşabilirsiniz. Pasif aboneliklerde de, yasal takibe düşen borç miktarını, mevcut borç miktarını ve alacak miktarını öğrenerek ödemelerinizi yapabilirsiniz.

D-Smart-Borç Sorgulama
D-Smart-Borç Sorgulama

Alacaklı Olduğunuz Durumlarda da e-Devlet Üzerinden İşlem

D-Smart abonelik sorgulama hizmeti e-Devlet ile D-Smart işbirliği altında D-Smart hizmetleri üzerinden sizlere abonelikler hakkında gerekli işlemleri yapmanızı sağlar. Yaptığınız sorgulamada alacağınızın çıkması halinde ise sorgulama ekranının sağ tarafında bulunan iade al butonuna tıklayarak D-Smart tarafından iadenin yapılacağı hesap numarasını belirtmeniz gerekiyor. İade işlemleri 3-15 iş gün arasında değişen sürelerde yapılabiliyor. Gelişen İnternet teknolojisiyle birlikte eskiden şubelere kadar gidip uzun sıralar beklemenize de gerek kalmayacak.

D-Smart Borç Alacak Sorgulama
D-Smart Borç Alacak Sorgulama

Mobil Cihazlardan Erişim

Dünyanın her yerinde e-Devlet sitesine girerek D-Smart aboneliğiniz hakkında d-smart borç alacak sorgulama hizmeti ile bütün işlemlerinizi mobil cihazlarınız aracılığıyla yapabilirsiniz. E-Devlet sitesi üzerinden abonesi olduğunuz bütün kurumların işlemlerinizi kimlik ve şifreniz ile giriş yapabilir, isterseniz site içinde size sağladığı daha fazla hizmetten de yararlanabilirsiniz. Mobil cihazlarla D-Smart aboneliğinin gerektirdiği her türlü işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın