Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Başvuru SorgulamaCumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden resmi kurum ve kuruluşlara ilişkin olarak dilek, istek ve şikayetleri anında elektronik ortam üzerinden hızlı, resmi ve de güvenli bir şekilde gönderebileceksiniz. Böylelikle her yönden tüm başvuru işlemlerinin anında yerine getirilmesi mümkün olacak olup tüm özelliklerine yönelik olarak aklınıza takılan konularda anında hizmet alabilme imkanı vardır.

CİMER Hakkında

Vatandaşın cumhurbaşkanlığı makamına doğrudan devlet kurumları ve de yasa dışı tüm kurum ve kuruluşlar hakkında şikayetlerini iletebilecekleri şikayet hattı özelliği taşımaktadır. Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak çalışmalarını sürdüren cimer başvuru sorgulama e devlet sisteminden kolaylıkla yapılabilmektedir.

CİMER Hizmetleri

Resmi kurumların yönetmeliğe aykırı işleyişi, devlet memurlarının görevini gereği gibi yerine getirmemesi, sınav sonuçlarına itiraz, özel sektör ürün ve hizmetleri hakkında tüketici şikayetleri ve daha birçok işlemlere yönelik olarak hizmetler verilmektedir. Hemen siz de e devlet şifrenizle sisteme giriş yaparak Cumhurbaşkanlığı bölümünden CİMER şikayeti oluşturarak en geç bir hafta resmi iş günü içerisinde tarafınıza anında dönüş sağlanmasını mümkün hale getirebileceksiniz.

CİMER Başvuru Yapma

Öncelikle başvuru numarası ve şikayet metninin belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca CİMER birimine yapılan şikayetin hangi bakanlık veya kurum-kuruluşla ilintili olduğunun da alt başlıkta geçirilmesi gerekmektedir. Başvuru numarası sistem tarafından otomatik olarak tarafınıza atanır ve o başvuru numaranız sorununuz çözülene dek sizin başvuru işleminizi takip etmenize ve başvuru durumunuzun son aşaması hakkında bilgi vermesi açısından gerçekten de önemli bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

CİMER Başvuru Sorgulama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yapılacak başvuruların sorgulama işlemleri yine cimer şikayet dilekçesi e devlet portalinden rahatlıkla kontrol edilmektedir. Genellikle 1 haftalık resmi iş gününe dayanarak başvuru sorgulama işleminin hızlı bir şekilde sürdürülmesi gerekmektedir. Ortada duran bu yaklaşımlar neticesinde değerlendirildiği zaman gerçekten de cimer iletişim hattı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ortada duran bu nitelikler esas alındığı zaman gerçekten de başvuru sürecinin büyük bir hızlılıkla yerine getirilmesi olanak teşkil eden yaklaşım tarzı olarak kendini göstermektedir ki bu da önemli bir yaklaşım olarak kendini gösterir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Başvuru Sorgulama (2 Yorum)

  1. Sayin CIMER ben Istanbul Pendik mah.Cinardere 450 konut.A blok 9 18/19 ikamet ediyorum.2 oyrenci torunum bir kizim var. Rahatsizim Saglik sgortamiz ,Sosial guvencemz yok.cocuklarin bazi ehdiyaclarini alamiorum cocuklari nasil,neyle beslicemi bilemedim.Cok caresizim!Bize boyle burakmazsinz dusundumde.
    Hormet sevgilerle.