CITES Kapsamında, İthalat (İmport) İzni Verilmesi Başvurusu | E-Devlet Türkiye

CITES Kapsamında, İthalat (İmport) İzni Verilmesi BaşvurusuNesli tükenmekte olan bitki ve hayvan türlerinin ticaretine ilişkin olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’nca çıkarılan yönetmelik kapsamında canlıların neslinin devam etmesini sağlamak, yasa dışı hayvan ve bitki ticaretinin önüne geçmek amaçlanmaktadır. İşte ortada duran tüm bu nitelikler esas alınacak olunduğu zaman bütün nitelikleri açısından karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almak gerekmektedir.

CITES Yönetmeliği

Nesli tükenmekte olan hayvan ve bitki türlerinin uluslararası ticaretinin yakalanmasına ilişkin olarak yer verilen özellikler esas alınacak olunursa her yönden beklentileri bir arada sunmaya devam eden özelliğine dayanarak cites kapsamındaki türler olarak beklentileri bir arada tutmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekmektedir. Üstelik yine dikkat çeken bir başka özelliği meydana getirmesi açısından yer verildiği zaman e-devlet üzerinden anında işlemler yapılacaktır.

İthalat Süreci

12 aylık bir sürece dayanarak söz konusu cites tarım ve orman bakanlığı sözleşmesinin geçerli olduğunu dikkate almamız gerekmektedir. Bu niteliklerinden hareket edildiği zaman her yönüyle tamamen beklentileri bir arada tutarak dış alıma yönelik olarak bu sürecin yer aldığını dikkate almak gerekir.

Tarım ve Orman Bakanlığı E-Devlette

Tarım ve Orman Bakanlığı bütün hizmetleri e-devletten anında kontrol edilmektedir. Bu belli başlı yer verilen hususiyet açısından değerlendirildiği zaman gerçekten de kaliteden ödün verilmeksizin tarım ve orman bakanlığı e devlet hizmetine dayanarak karşımızdaki yerini korumaya devam ettiği açıkça ortada durmaktadır. Sizler de her yönden kaliteden ödün verilmeksizin gerçekten de tüm bu hizmetlerden anında yararlanma imkanını bulmuş olacaksınız.

Üstelik gerçekten de sıra dışı yaklaşım tarzına dayanarak her açıdan yer verildiği zaman e-devlet sisteminden beklentileri bir arada tutarak yenilikçi özelliğine dayanarak kendini gösteren hususiyet olarak son derece önem teşkil etmeye devam ettiği ortada durmaktadır. Bu niteliklerine dayanarak her açıdan 7/24 çalışma esasına dayanarak tüm özellikleriyle e-devlet sisteminin aktarılmaya devam edilen nitelik olarak kendini göstermeye devam eden yaklaşım tarzına dayanarak farkını bir kere daha meydana getirdiği her anlamda önem teşkil etmeye devam eden özellik olarak karşımıza çıkar.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın