CİTES Ek Listelerinde Yer Almayan Türler İçin İhracata Uygunluk BelgesiDoğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından kara hayvanlarına yönelik olarak her türlü avcılık işlemleri devlet kontrolüne yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. Avcılık izninin yanı sıra CİTES ek listesinde yer alan ve yer almayan türlere yönelik olarak ihracata uygunluk belgesinde de belli bir miktar ücret bulunmaktadır. Bu ücret tarifesi tamamen resmi olarak belirlenerek her yönden karşımızdaki yerini korumaya devam eden niteliklerden birisi olma özelliğiyle karşımızdaki yerini korumaya devam edecektir.

2019 İhracata Uygunluk Belgesi

İthalata ve ihracata yönelik olarak düzenlenen cites belgesi nasıl alınır konusuna yönelik olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü hizmetlerince yürütülmektedir. Bu öezelliklerine yönelik olarak değerlendirildiği zaman her açıdan 2019 yılına yönelik olarak gerçekleştirilen ücretlendirme tarifesi üzerinden birtakım şartlar aranmaktadır. Nitekim bu şartlar kişisel nitelikli başvurular ve numune olarak karşımıza çıkmaktadır.

– Gösteri hayvanları

– Bilimsel araştırma hayvanları

– Ticari nitelikli hayvan bedelleri olarak cites belgesi e devlet üzerinden hızlı bir şekilde tüm sorgulama işlemlerinin yerine getirilmesi gerçekten de önemli nitelik olarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü

Karada yaşayan canlıların avlanması ve de her türlü devlet kontrolüne alınmasına yönelik olarak yasal düzenlemeler Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Bu yönetmelik çerçevesinde her yönden e-devlet sistemi üzerinden ihracata uygunluk belgesi, CİTES belgesi ve de doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğü çalışmalarına dönük olarak hizmetlere yer verilmektedir. Bütün bu hizmetler neticesinde yer verildiği zaman deney hayvanlarının her yönden fark yaratan özelliğine ilişkin olarak karşımıza çıkmaktadır. E-devlet şifreniz üzerinden sizlerin de çok kısa süre zarfında her yönden tüm bu hizmetlere erişim olanağı bulması önemli bir yaklaşım tarzı olarak karşımızdaki yerini korumaktadır. Bütün bunlar da dikkate değer yaklaşımlardan bir diğeri olarak kendini gösteren hususiyet olma özelliğiyle her açıdan önemli bir durumu meydana getirmesi adına son derece önemli bir durumu esas almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın