Çiğ Süt Desteği Ödeme Bilgisi SorgulamaSüt üretiminin arttırılması ve süt üretiminde verimliliğin sağlanarak üretimin sürekli hale getirilmesini sağlamak amacıyla her yıl devlet tarafından TÜRKVET’e kayıtlı olan üreticilere yönelik desteklemeyi ifade etmektedir. Söz konusu çiğ süt destekleme işlemi sayesinde üreticinin bütün özellikleri yönünden alacağı net tutarı ve ödeme bilgisine ilişkin tüm bilgileri e-devlet üzerinden kontrol ederek çiğ süt desteği nasıl alınır sorusuna yanıt bulması adına önemlidir.

Başvuru Şartları

  • TÜRKVET kaydı olmalıdır.
  • Satılan ve satılacak süt miktarını lt cinsinden gösterir e-fatura dökümü
  • Et ve Süt Kurumu ile olan sözleşme belgesi
  • İşletme tesisi bilgilerinin sisteme kayıt işlemleri
  • Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıt işlemi başlıca çiğ süt desteklerinden yararlanmak adına yer alan hizmetler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ödeme Esasları

Kooperatifler aracılığıyla yapılan üretimde %3 oranı kooperatiflere ve %25 oranı merkezi birliklere aktarım yapılmaktadır. Üretici ve yetiştirici birlikleri üzerinden yapılan üretimlerde ise %3 oranında il ve ilçe üretici birliklerine, %5 oranı merkez birliklere aktarım yapılmaktadır. Ziraat Bankası şubelerinden süt desteklemeleri ne zaman ödenecek açısından güncel verilere anında erişim sağlanması olanağı söz konusu olmaktadır. Ortada duran bütün bu özelliklerinden hareket edildiği zaman gerçekten de tamamen beklentileri bir arada tutan yaklaşım tarzına dayanarak en iyi şekilde hizmetler ortaya konmaktadır.

Et ve Süt Kurumu E-Devlette

Et ve Süt Kurumu hizmetlerine yönelik olarak bütün hizmetlere e-devlet sistemi üzerinden anında başvurmak mümkün. Üstelik her yönden kurumsal olarak e-devlet sistemi aracılığıyla birçok özelliklere yer verilerek çiğ süt desteklemesi olarak faaliyetler olarak yer almaya devam etmektedir. İşte bunun için öncelikle e-devlet şifresi olması gerekmektedir. Daha sonra detaylı bir şekilde anında sisteme erişim imkanı sağlanarak her açıdan anında tüm hizmetlerden faydalanma olanağının karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir. İşte bu yer verilen hususiyetlerden hareket edildiği zaman tamamen sıra dışı ve de eşsiz nitelikler adına düşünülecek olunursa her yönden en iyi yaklaşım tarzına dayanarak Et ve Süt Kurumu hizmetlerinin karşımıza çıkan konulardan birisi olmaya devam ettiğini kesinlikle dikkate almak gerekir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın