Çevre Yönetimi Plastik Poşet Beyanı - E-Devlet Türkiye

Çevre Yönetimi Plastik Poşet BeyanıSıfır Atık Projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeni bir uygulama 2019 Ocak ile birlikte resmi olarak yürürlüğe girerek uygulandı. Söz konusu uygulamayla birlikte plastik poşetlerin ücretlendirilmesine başlandı. Bu çerçevede yer verildiği zaman amacın Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar içerisinde detaylı bir şekilde aktarılarak plastik poşet ücreti 2019 kapsamında karşımıza çıkan konular arasında geldiğigni dikkate almak gerekmektedir.

Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar

Sıfır Atık Projesine yönelik olarak uygulanmaya başlanan söz konusu bu yeni düzenlemeyle her türlü çevresel atıkların en aza indirilmesi ve böylelikle daha yaşanabilir ortamın oluşturularak insan sağlığına kimyevi açıdan etki edecek tüm olumsuzlukların birer birer ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. İşte yer verilen bu yaklaşımlar neticesinde düşünülecek olunduğu zaman gerçekten de plastik poşetler ne kadar oldu ilişkin olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışmaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Amaç ve Kapsamı

Amacı, çevrenin korunarak kaynak verimliliğinin arttırılması ve insan sağlığına doğrudan etki eden plastik poşet kullanımının en aza indirilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra kapsamı olarak ekmek, sebze-meyve, peynir, hayvansal ve bitkisel besinlerde söz konusu ücretlendirmenin yürürlüğe konulacağına yönelik olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu niteliklerine yönelik olarak yer verilecek olunduğu zaman çevre ve şehircilik bakanlığı e devlet sistemi üzerinden bütün işlemlerin süratle yerine getirilmesi mümkün hale gelmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-devlette

Elektronik dönüşüm çatısı altında e-devlet portaline giriş sağlayarak siz de plastik poşetlerin ücretlendirmesine yönelik olarak tüm esasları yakından izleme imkanı bulacaksınız. Bu özelliklerine yönelik olarak yer verildiği zaman her anlamda karşımıza çıkmaktadır. Bu da her yönden kaliteden ödün verilmeksizin tamamen eşsiz nitelik olarak karşımızdaki yerini korumaya devam eden hususiyetlerden birisini meydana getirmektedir ki her yönden önemli bir durumu ortaya koymaktadır. Bu özellikle 0.25 krş ile ücretlendirme düzenlemesiyle Sıfır Atık Projesi açısından tüm çalışmalara yönelik olarak faaliyetler aktarılmaktadır. Bu da tamamen çevre düzenlemesine yönelik olarak karşımıza çıkan konular arasında gelir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın