Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Hakkı SorgulamaTürkiye Cumhuriyeti Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında 2828 sayılı ilgili kanun hükmünce sosyal hizmetler bağlamında işe yerleştirilecek kişilere yönelik olarak seçme ve yerleştirme hizmetleri gerçekleştirilmektedir, bu özelliğinden hareket edildiği zaman her yönüyle karşımıza çıkan nitelikler ışığında yer verildiği zaman her anlamda önemli bir nitelik olma özelliğini bir arada tutmaktadır.

2828 Sayılı Kanunu

Sosyal Hizmetler kapsamında işe yerleştirilecek ve belirlenecek kişilerin e-devlet sistemi üzerinden hızlı bir şekilde sisteme erişim sağlaması gerçekten de olanaklı hale gelmektedir. Tüm bu nitelikler çerçevesinde yer verildiği zaman aile ve sosyal politikalar bakanlığı e devlet hizmetlerinin gerçekleştirildiğini dile getirmemiz mümkün.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı E-Devlette

E-devlet portali üzerinden vatandaşların tüm resmi işlemlerini hızlı bir şekilde mesai saatlerine bağlı kalmaksızın gerçekleştirmesi mümkün hale gelmektedir. Bütün bu özellikleri bağlamında değerlendirildiği zaman her yönden 2828 atama sorgulama işlemine yönelik olarak ayrıntılı bir şekilde e-devlet üzerinden tüm bilgilere erişim imkanı bulunmaktadır. Bu da önem teşkil eden niteliklerden birisini meydana getirmektedir.

Sosyal Hizmetler Bağlamında İstihdam Süreci

Sosyal Hizmetler Kanunu çerçevesinde işe yerleştirme, seçme ve atama işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleşmektedir. İlgili 2828 mevzuatı gereğince yapılacak bütün hizmetler dahilinde en iyi şekilde aile ve sosyal politikalar bakanlığı hizmetlerinin büyük bir hızla karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini dile getirmek mümkün olmaktadır.

Bütün bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman her yönden kaliteden ödün vermeden tamamen eşsiz niteliklerle e-devlet portali üzerinden çalışmalar yürütülmektedir. Siz de resmi dairelerin çalışma saatine bağlı kalmaksızın 24 saat kesintisiz bir şekilde tüm hizmetleri bir arada bulacaksınız. Bu da önem teşkil eden yaklaşım tarzı arasındaki yerini korur. Böylelikle her yönden e-devlet portali üzerinden elektronik ortamdan başvuru süreci yapılacak ve vatandaşların tüm işlemlerini hızlı bir şekilde yerine getirmesi olanak teşkil eden nitelik olarak karşımızdaki yerini korumaya devam eden konulardan birisini meydana getirmektedir. Bu da önemli bir konuyu ele alması adına son derece önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Hakkı Sorgulama (1 Yorum)

  1. Şu an bizde bu kanun ile atama duyurusunun açılmasını bekliyoruz ama halen acılmadı ne zaman olacagı hakkında bilginiz var mı ?