vergi borcumu yapılandırmak istiyorum

yorumsuz
48 views
vergi borcumu yapılandırmak istiyorum

Vergi Borcu Yapılandırma Müracaat

Birçok kişinin dört gözle beklediği büyük fırsatlardan biridir vergi borcu yapılandırması. Vergi borcu yapılandırması, ödemede güçlük çeken ya da ödemesini yapamayacak durumda olup da çaresizlikten kıvranan birçok kişiye ümit ışığı olmuştur. Yapılandırmanın koşulları ile ilgili detaylı bilgiyi Gelir İdaresi Başkanlğıı’cnın resmi internet sayfası aracılığı ile öğrenebilirsiniz ya da bağlı bulunduğunuz vergi dairesine giderek şahsen data edinebilirsiniz.

Vergi borcu yapılandırması ile, vergi dairelerine ödenmesi ihtiyaç duyulan borçlar Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi’ ne bakılırsa güncellenip, tekrardan hesaplanarak yapılandırmaya dahil edilmiştir. Vergi borcu yapılandırma müracaat kanalları Gelir İdaresi Başkanlığı’ nın resmi internet sayfası ve kişinin bağlı bulunmuş olduğu vergi daireleridir. Gelir İdaresi Başkanlığı’ nın resmi internet sayfası üstünden ‘Bazı Alacakların Tekrardan Yapılandırılmasına İlişkin 7020 Sayılı Kanun’ için başvurunuzu yapabilir yada vergi dairesine giderek şahsen de başvurunuzu yapabilirsiniz.

vergi-borcu-yapilandirma-bavurusu.jpg

Vergi Borcu Ödeme

Vergi Borcu Yapılandırma ödeme kolaylıkları da sunmaktadır. İki ayda bir yapılacak ödemeler ile en fazla 18 taksit imkanı, peşin ödemelerde yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi üstünden % 50 indirim imkanı, kredi kartı ile ödeme imkanı şeklinde birçok ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

vergi-borcu-yapilandirma-odeme.jpg

Vergi borcu yapılandırma son tarih 30.06.2017 olarak belirtilmiş olup, bu tarihin akşamına kadar yapılacak olan başvurular kabul edilecektir. Vergi borcu yapılandırması ile ilgili kapsam koşullarını, aylık ödeme tutarlarınız şeklinde bilgilere Gelir İdaresi Başkanlığı’ nın resmi internet sayfası üzerinen ulaşabileceğiniz şeklinde, bağlı bulunduğunuz vergi dairesine şahsen giderek de talep ettiğiniz bilgilere ulaşmanız mümkün.

Siz de elinizi acele tutun, vergide yapılandırma avantajından yararlanın. Ihmal etmeyin ki erteleyeceğiniz borç bigün karşınıza katlanarak ve büyük zararlar vererek çıkabilir. O nedenle yapılandırma avantajını kaçırmayın, yaşanabilecek yoğunlukları da göze alarak yapılandırmanızı son güne bırakmayın.

vergi-borcu-yapilandirma-son-tarih.jpg

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın