Tüm SGK Hizmet Dökümü Alma

yorumsuz
34 views
Tüm SGK Hizmet Dökümü Alma

Ara sıra SGK hizmet dökümümüze gereksinim duyarız. Sebepler farklıdır, kimi zaman ilk sigorta tarihimizi, kimi zaman ne kadar sigortalı olduğumuzu, kimi zaman de emekliliğimize ne kadar kaldığını öğrenmek amacıyla bu belge gereklidir.

ssk-hizmet-dökümü-isimden-sorgulama.png

Peki, bu belgeyi iyi mi alacağız. SGK Çalışan Servisleri bu belgeyi müracaat ettiğiniz takdirde size verebilmektedir. Fakat vaktim yok yada uğraşmak istemiyorum diyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan şey e-devlet sisteminden girip belgeye ulaşmak.

sgk-hizmet-dökümü-dogrulama

SGK Hizmet Dökümünü Iyi mi Alabilirim ?

Yapmanız ihtiyaç duyulan şey e-devlet sayfasını açmak. Sayfa açıldıktan sonrasında şifrenizle sisteme girin. Arkasından sayfanın sol üst köşesinde çıkan e-hizmetler kısmına tıklayın. Oluşturulan sayfada Toplumsal Güvenlik Kurumu’ nu bulun. Toplumsal Güvenlik Kurumu’nun alt başlıklarında SGK Tescil ve Hizmet Belgesi başlığına tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda kimlik bilgileriniz ve 4a/4b/4c bilgilerinin olduğu bir ekran çıkacaktır. Bunun derhal alt kısmında ise hizmet dökümü türü diye seçenekleri görmüş olacaksınız. Bu seçenekler arasından Tüm SGK Hizmet Dökümü kısmını işaretleyin. Üst bölümde yazdır butonuna tıkladığınız süre sayfanın çıktısını alabileceksiniz.

sgk-hizmet-dökümü-sorgulama-tc

Burada, tüm sigorta kollarına doğal olarak olarak tüm SGK Hizmet Dökümü görüntülenebilir.

Arama motoruna SSK hizmet dökümü isimden sorgulama, SSK hizmet dökümü TC ile sorgulama” yazdığınız süre, sizi otomatikman SGK’nın sayfasına yönlendirecektir. Sayfanın en üstünde yer edinen E-SGK kısmına tıkladığınız süre, online yapabileceğiniz işlemleri kamu, yurttaş, işveren ve sıhhat hizmet SUNUCULARI şeklinde kategorize edilmiş halde bulabileceksiniz. Bunun yanında sayfanın ortalarında bir de mobil uygulamalar kısmı yer almakta. Alt başlıklarında ise SGK Hizmet Dökümü’ nü görmüş olacaksınız. Bu uygulama ile kimliğinizde geçen detayları eksiksiz girerek (doğum yeri, doğum zamanı, baba adı şeklinde) hizmet dökümüne ulaşabileceksiniz. Bu uygulama ile e-devlet şifresi gerekmeden dökümünüzü alabileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın