TSE Belge İşlemlerinin Kolay Yolu E–Devletten Geçer!

yorumsuz
50 views
TSE Belge İşlemlerinin Kolay Yolu E–Devletten Geçer!

Bildiğiniz suretiyle Türk Standartları Enstitüsü ya da malum adı ile TSE, her türlü kurumun ürün ya da hizmetini belgelendirme, onay ve denetim hizmetlerini yürüten bir denetim ve belgelendirme kuruluşudur. Çalıştığınız kurumun ya da kişisel işletmenizi Türk Standartları Enstitüsü tarafınca belgelendirmek istiyorsunuz. Sadece, tse başvurusu iyi mi yapılır bilmiyorsunuz. O halde bu hizmetten en kolay ne şekilde yararlanacağınızı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

tse-basvurusu-nasil-yapilir.jpg

TSE Belge İşlemlerinin Kolay Yolu E – Devletten Geçer!

TSE ile ilgili her türlü belge işlemleri girişi, yetkili servis sorgulama işlemleri, tse belge sorgulama ya da belgeli şirket sorgulama işlemleri e – devlet sistemi üstünden denetim edilebilir. Bu hizmetlerin haricinde e – devlet sisteminden Kalite Yönetim Sistemi standartlarına abonelik işlemleri, standart satışları benzer biçimde hizmetleri de alabilirsiniz.

TSE belgesi için müracaat yapmak istediğiniz takdirde; ilk olarak e – devlet sistemine TC kimlik numaranız ve e – devlet şifreniz ile beraber giriş yapmanız gerekmektedir. Peşinden e – hizmetler üstünden Türk Standartları Enstitüsü butonunu tıklamanız gerekmektedir. TSE’ nin hizmet sayfasından ‘ TSE Belge İşlemleri Girişi’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Oluşturulan ekranda ise, ‘ Uygulamaya Git’ demeniz halinde sistem sizi otomatikman Türk Standartları Enstitütütü Yazılım Portalı’ na atacaktır. Buradan TSE Belgelendirme Sistemi Şirket Giriş ekranı karşınıza çıkacaktır.

 

TSE Müracaat Formu

Eğer sisteme kaydınız yok ise, sayfanın üstünde yer edinen butonlardan ilk olarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Üyelik oluşturduktan sonrasında, firmanız için TSE müracaat formu doldurabileceksiniz. TSE başvurunuuzu yaptıktan sonrasında, takip işlemleri için gene e – devlet sistemi üstünden sorgulama yapabilirsiniz. Sistem sizin müracaat durumunuzu sorgulayabilmeniz için, TSE’ nin hizmet ekranında lüzumlu yönlendirmeleri yapmaktadır. Bu yönlendirmeleri takip ederek müracaat durumunuzu sorgulayabilir ve belgeli şirket sorulaması da yapabilirsiniz.

tse-basvuru-formu.jpg

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 9 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın