T.C. No ile Sgk Sorgulama Nasıl Yapılır?

yorumsuz
97 views
T.C. No ile Sgk Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çağımızda oldukça etken kullandığımız, hızla gelişen teknolojinin en büyük nimetlerinden kabul edilen web, bizlere toplumsal güvenlik bilgilerimizi de artık evimizden öğrenebilme imkânı sağlıyor. Şu şekilde ki, çalıştığınız süre ile ilgili, emekliliğinize kaç gün kaldığıyla ilgili detayları öğrenebilmeniz için yalnız T.C. No bilginiz ve E-devlet şifrenize ihtiyacınız var. Bu bilgileriniz elinizde olduğunda TC ile SSK gün sorgulama işlemi sizin için oldukça rahat bir işlem olacaktır.

t.c-ile-ssk-sorgulama-4a.Jpeg
E-devlet kapısı üstünden almak istediğiniz herhangi bir belge için ilk olarak edinmeniz ihtiyaç duyulan E-devlet şifresini herhangi bir PTT şubesinden temin etmelisiniz. İlk alışınızda sizden 2TL benzer biçimde bir işlem tutarı alarak size şifrenizi vereceklerdir. Kaybetmeniz ve benzeri durumlarda ise yeniden gitmeniz gerekerek 4TL benzer biçimde ikinci kez bir ücret alındığından ve bu gizyazı güvenliğiniz için oldukça mühim olduğundan şifrenize olabildiğince dikkat etmenizi tavsiye ederiz. İleride olabilecek sorunları bu şekilde önlemiş olmuş olursunuz.

tc-no-ile-sgk-sorgulama.jpg

T.C. Kimlik Numarası İle SGK Sorgulama Iyi mi Yapılır?

Her vatandaşın E-devlet kapısı kullanılmaya başlandığından bu yana merak etmiş olduğu sorulardan kim bilir en başta geleni TC No ile SGK sorgulama iyi mi yapılır sorusudur. Bu sorgulamayı yapabilmek için lüzumlu olan şifrenizi PTT şubelerinden temin ettiyseniz www.turkiye.gov.tr adresine girerek sağ üst köşede çıkan “Sisteme Giriş” butonuna tıklamaktır. Oluşturulan ekranda size ilişik detayları doldurduktan sonrasında size ilişik olan sayfa açılacaktır.

sgk-prim-sorgulama-nasil-yapilir.jpg

Sisteme giriş yaptıktan sonrasında şahsına ilişik sgk bilgilerini görüntülemek isteyenler, eski ve malum söylenişiyle TC ile SSK sorgulama 4A olarak malum bilgilere, sayfanın solunda bulunan “e-Hizmetler” ‘ e tıklayarak “Tüm Hizmetler” sekmesine gelmiş olarak ulaşabilirler. “Hizmet Adı” yazan yere 4a yazarak çıkan seçeneklerden “4A Hizmet Dökümü” seçeneğini seçerek istedikleri bilgilere kolaylıkla ulaşabilir, gerekirse bu sayfaları yazdırabilir, çıktı alarak araştırma yapabilirler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın