SGK Tescil Ve Hizmet Dökümü Nereden Alınır?

yorumsuz
64 views
 SGK Tescil Ve Hizmet Dökümü Nereden Alınır?

Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) vatandaşların gereksinimlerini en süratli, en kolay ve çağıl bir halde karşılayabilmek için sigorta hizmetlerinin, günümüz teknolojisine uygun çağıl bir yapıya ulaştırılarak hizmet vermesini sağlamak amacıyla teknolojik tabanlı yenilikçi emekler yürütüyor.

sgk-tescil-formu.jpgİnternet, günümüzde artık yaşamın her alanında etken olarak kullanılmaktadır. Toplumsal Güvenlik Kurumu dijital platformun içinde etken olarak yer alarak, vatandaşın SGK hizmetlerine en süratli ve kolay şekilde ulaşımına olanak sağlıyor.

Toplumsal Güvenlik Kurumu’nun dijital platform üstünden yürüttüğü bu hizmet politikası yardımıyla, vatandaşlar internette erişim sağlayarak SGK’nın online sigorta hizmetlerinden SGK tescil işlemleri ve hizmet dökümü alma şeklinde işlemleri en süratli ve en kolay şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

E-Devlet Sistemi Güvenli Mi?

SGK sorgulama işlemlerini E-devlet sistemi üstünden www.turkiye.gov.tr adresinden ve Toplumsal Güvenlik Kurumu’nun sayfası üstünden www.sgk.gen.tr adresinden yapabilirsiniz.

sgk-tescil-e-devlet.jpgE-devlet sistemi Türkiye’de bulunan ve etken olarak web kullanan kamu kurumlarının online hizmetlerinin bulunmuş olduğu sanal devlet tarafınca en güvenli hizmetin sunulmuş olduğu hizmet portalıdır. Güvenli ve kolay bir halde sigorta işlemlerinizi ve sorgulamasını yapabildiğiniz bu sistem vatandaşın hizmetine Başbakanlık tarafınca sunulmuştur.

sgk-tescil-isemleri-152.png

SGK Belgesi Iyi mi Alınır ?

Bu işlem için www.turkiye.gov.tr sitesine girerek ana sayfada bulunan kimlik doğrulama işlemlerinden T.C kimlik kartı ile giriş, E-Devlet şifresi ile giriş ve ya mobil imza ile giriş, elektronik imza ile giriş seçenekleri bulunuyor.Yurttaş bu seçeneklerden birini seçerek istenilen detayları girdikten sonrasında sisteme giriş yapabiliyor..Ana sayfa üstünde bulunan e-hizmetler kategorisi altında alfabetik şekilde sıralanmış kamu kurumlarından Toplumsal Güvenlik Kurumu bulunarak ,kurumun alt listesine ulaşılıyor,bu sayfadan SGK kayıt belgesi alma işlemi online şekilde gerçekleştiriliyor. Bu sistem üstünden SSK sicil no, SSK aylık ve toplam prim ödemeleri, hizmet süresi şeklinde güncel sigorta bilgilerini içeren dökümlerde alınabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın