SGK Girişim Yapıldı Mı Nasıl Öğrenirim?

yorumsuz
1.188 views
SGK Girişim Yapıldı Mı Nasıl Öğrenirim?

Yeni bir işe girdiğinizde ya da yeni bir işten ayrıldığınızda dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan birkaç şey bulunur. Bunlar toplumsal haklarınız, emek harcama günleriniz ve saatleriniz, gidiş geliş masraflarınız ve hepsinden daha önemlisi geleceğinizi garantileyen sigortanızdır. Sigortanız ile ilgili bir sorun olması demek iş yeri ile ilgili de bir sıkıntınız var anlama gelir. Zira sizin çalıştığınız ve o iş yerine emek verdiğiniz sürece sağlığınıza dikkat etmeli ve devletin size sağlamış olduğu imkânlardan faydalanmalısınız.

sgk-giris-tc-ile.jpeg

Akıllardaki en mühim sorulardan bir tanesi bahsettiğimiz şeklinde, bir işe girildiğinde sigortamın başlayıp başlamadığını iyi mi öğrenebilirim sorusudur.

Sigorta Girişini Öğrenme

ssk-giris-icin-gereken-belgeler.png

Günümüzde birçok insan geçinecek bir maaştan ziyade sigorta için işe giriyor ve bu durumun takibini net bir halde yapmak istiyor. Devletin bizlere sunmuş olduğu imkânlardan en ergonomik ve süratli olanı web üstünden e-devlet şifresi ile öğrenmektir. Bu işlem için yapmanız ihtiyaç duyulan şey herhangi bir PTT Şubesine giderek oradan size ilişkin ve bu sisteme girebileceğiniz bir gizyazı almaktır. Bir defaya mahsus olmak suretiyle size verilen gizyazı için işlem tutarı olarak 2TL şeklinde bir sayı alınarak şifreniz size teslim ediliyor. Sigortam yok mu T.C. ile öğrenme ile ilgili sorularınıza bu şifreyi aldıktan sonrasında kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

sigortam-yok-mu-t.c-ile-ögrenme.png

E- devlet sitesini herhangi bir arama motorundan aratarak siteye giriş yaptıktan sonrasında sisteme giriş diyerek istenilen detayları girerek ilk adımınızı tamamlamış oluyorsunuz. Hemen sonra sağ üst köşedeki arama çubuğuna sgk yazığınızda çıkan seçenekler arasından ilgili dökümü seçip tüm bilgilerinizi bu şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. İşe giriş tarihiniz, işten çıkış tarihiniz, sigorta priminiz ve ilgili tüm detayları görüntüleyebilir hangi iş yerine ilişkin bulunduğunu da kolaylıkla görebilirsiniz. Sigortam var mı yok mu iyi mi öğrenirim sorunuzun cevabına ulaşmanız artık oldukça kolay ve süratli olacaktır. Yapmanız ve haiz olmanız ihtiyaç duyulan şeyler e-devlet şifreniz ve web üstünden www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın