SGK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

yorumsuz
41 views
SGK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüzde bir oldukça işlemin online olarak web üstünden yapılması vatandaşların da işlerini oldukça kolay ve süratli kılmaktadır. SGK borç sorgulama ve hizmet dökümü işlemleri 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren, kişisel verilerin korunması amacıyla yalnız size hususi verilen gizyazı ile giriş yapabileceğiniz E-Devlet sistemi üstünden yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı artık yalnız T.C kimlik numaranız, SGK borç sorgulama işlemini yapabilmek için kafi değildir.

sgk-borc-sorgulama.jpg

SGK borç sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üstünden şifreli olarak güvenli bir halde yapabilirsiniz. Tüm sorgulama işlemlerinizi bu sistem üstünden gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması şarttır. Şifreniz olmadığı takdirde sisteme giriş yapmanız ve sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

e-devlet-sgk-sifre.jpg

E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile beraber giderek gizyazı alma talebinde bulunmanız gerekmektedir. Sonrasında 2 TL işlem tutarı ödeyip şifrenizi size hususi kapalı bir zarf içinde alabilirsiniz ve isterseniz şifrenizi ondan sonra kendiniz belirleyebilirsiniz. Aldığınız bu şifreyi SGK borç sorgulama, sabıka kaydı, emeklilik, adres değişikliği ve öteki tüm sorgulama ve müracaat işlemlerinizde kolay ve süratli bir halde kullanabilir ve böylece tek bir şifreyle birden fazla işlem yapabilirsiniz.

TC Kimlik Numarası İle Sgk Borcu Sorgulama

e-devlet-borc-sorgulama.Jpeg

SGK borç sorgulama TC kimlik no ile işlemini https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üstünden gerçekleştirebilirsiniz. Sisteme T.C. kimlik numaranız ve almış olduğunuz şifreniz ile giriş yaptıktan sonrasında, sayfanın sol tarafında bulunan e-Hizmetler kısmına erişebilir ve SGK borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, E-Devlet SGK sorgulama tc ile hizmeti yardımıyla işe ilk giriş ve çıkış tarihlerinizi, dönemlik şekilde oluşturulan prim ödemelerinizi, toplam kazancınızı, prim ödeme gün sayınızı ve toplam hizmet süreniz şeklinde bilgilere erişebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın