SGK Barkodlu Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

yorumsuz
1.409 views
SGK Barkodlu Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

SGK Hizmet Dökümü

İhtiyaç duyulduğu süre e-devlet sisteminden barkotlu hizmet dökümü almamız mümkün olmaktadır. Barkotlu hizmet dökümü, birçok resmi kurum tarafınca bilhassa istenen bir belgedir. SGK tescil hizmet dökümü ismiyle de anılmaktadır. Barkotlu hizmet dökümü normalin aksine adından da anlaşılacağı benzer biçimde üstünde barkot bulunduran ve barkodunun damga yerine geçmiş olduğu belgedir. Sistemden alınması şu şekildedir olmaktadır.

SGK-tescil-hizmet-dokumu.jpg

E-devlete giriş yapıldıktan sonrasında sol tarafta bulunan e-hizmetler başlığı seçilir. Buradan Toplumsal Güvenlik Kurumu başlığı seçilir ve alt başlıklarından SGK Tescil ve Hizmet Dökümü seçilir. Oluşturulan sayfada kişisel bilgileriniz karşınıza gelecektir. Kişisel bilgilerin altında tescil detayları kısmı yer verilmiştir. Buradan 4A Tescil Detayları, 4B Tescil Detayları, 4C Tescil Detayları ve Banka Sandığı Tescil Detayları seçeneklerini görmüş olacaksınız. Buradan istenen tescil bilgisini seçin (4A). Sonrasında sayfanın en üstünde yer edinen ‘Barkodlu Belge Oluştur’ seçeneği işaretlenir. Bu işaret seçildikten sonrasında belge oluşturulur. Sayfayı direkt yazdırmayınız uyarısı ekrana gelecektir. Sayfanın üst kısmında yer edinen dosya indir seçeneği işaretlenir. Sayfa indirildikten sonrasında yazdırma işlemine geçilebilir.

4A-hizmet-dokumu-barkod-cikmiyor.jpg

Kimi zaman4A hizmet dökümü barkod çıkmıyor yada barkotlu belge oluştur butonu yok” durumları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu şekilde bir durumda,

  • Sistemsel bir hata mevcut olabilir. Eğer sistemsel bir hata durumu söz mevzusu ise bir süre bekledikten sonrasında yeniden denenmelidir.
  • Android sistemlerden barkodlu belge oluşturmada sorun yaşanabilmektedir. Eğer sisteme girdiğiniz aygıt Android yada benzeri bir işletim sistemine sahipse barkodlu belge oluşturamayabilirsiniz.

Sisteme girdiğiniz cihazın bir masaüstü yada laptop seçimi bilgisayar olması, işinizi oldukca daha süratli ve kolay yapmanızı elde edecektir. SGK hizmet dökümünün içinde ne olduğu, bildirgelerin verildiği her ay değişmektedir. Dolayısı ile gereksinim duyulduğu anda alınması gerekebilir.

barkotlu-belge-olustur-butonu-yok.jpg

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 9 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın