Sgk 4a Hizmet Dökümü Nasıl Sorgulanır?

yorumsuz
276 views
Sgk 4a Hizmet Dökümü Nasıl Sorgulanır?

Birçoğumuz çalışıyoruz. Çalıştığımız günleri biriktiriyoruz. Biriktirdiğimiz günleri de ileri ki yaşlarımızda emekliliğimizin keyfini sürerken çıkarmayı planlıyoruz. Peki çalıştığımız günlerin toplamı ne kadar oldu, nereden öğreneceğiz? İşte bu yazımızda sizlere 4A hizmet dökümünüzü öğrenmenizin en kısa yolunu aktaracağız.

e-devlet-giris-ssk-hizmet-dokumu.png

SGK 4A hizmet dökümünüzü TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile online olarak e – devlet sistemine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. E-devlet sistemine girişin iyi mi yapılacağını bilemiyorsanız, internette arama motoruna ‘e devlet giriş ssk hizmet dökümü’ ya da ‘ssk hizmet dökümü isimden sorgulama’ yazmanız kafi olacaktır. Böylelikle e – devlet sitesine ulaşabilirsiniz. Oluşturulan sisteme TC kimlik numaranız ve e – devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonrasında, sistemden Toplumsal Güvenli Kurumunun hizmet sayfasına tıklamanız gerekmektedir.

ssk-hizmet-dokumu-isimden-sorgulama.jpg

Bir öteki yöntem de oluşturulan sayfadaki arama çubuğuna ‘4A hizmet dökümü’ yazarak, sayfanın sizi direkt olarak yönlendirmesini sağlamaktır.

Toplumsal Güvenlik Kurumunun hizmet sayfasından 4A hizmet dökümünü tıkladıktan sonrasında oluşturulan sayfada ad / soyad, cinsiyet, TC kimlik no, baba adı, ana adı, doğum yeri, doğum zamanı, durumu, toplam uzun vade gün sayısı ile beraber ilk işe giriş zamanı de yer almıştır.

sgk-hizmet-dokumu.jpg

Bu bilgilerin yanı sıra, oluşturulan pencerede son altı ay içindeki hizmet bilgileriniz de görülmektedir. Sgk hizmet döküm ekranında özet ve detaylı olmak suretiyle iki ayrı buton yer alır. Özet hizmet dökümünde son altı aya ilişkin veriler yer almakta, detaylı hizmet dökümünde ise geçmiş tüm hizmet verileri yer almıştır. Sizin kişisel bilgilerinizin yanı sıra; geçmişte çalıştığınız iş yerlerinin de adları, çalıştığınız dönemler, almış olduğunuz brüt maaş tutarı şeklinde bilgiler de oluşturulan sayfadan ulaşabileceğiniz bilgiler içinde yer almıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın