Sgk 4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama İşlemleri

yorumsuz
41 views
 Sgk 4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama İşlemleri

E – Devlet yaşamımıza girdi gireli birçok işlerimiz hızlandı. Birçok işlemi de oturduğumuz yerden artık tek tuş yardımı ile denetim edip, görüntüleyebiliyoruz. Hizmet dökümünüzü sorgulama, prim borcu sorgulama, ödeme detayları vs. şeklinde birçok hizmet tek noktadan verilmektedir.

sgk-4a-aktif-ne-demenk.png

SGK hizmet dökümü 4A için, E – Devlet üstünden sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonrasında, hizmet listesinden Toplumsal Güvenlik Kurumu’ nu seçmeniz gerekmektedir. Seçtikten sonrasında ‘4A hizmet dökümü’ demeniz kafi olacaktır. SGK hizmet dökümü belge doğrulama işlemleri için ise, gene E – Devlet üstünden hizmet sıralaması olarak Toplumsal Güvenlik Kurumu’ nu seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz ekranda ‘4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama’ bölümünü tıkladığınız takdirde oluşturulan ekranda TC kimlik numaranız ve doğrulamak istediğiniz belgenin barkod numarasını girmeniz kafi olacaktır.

sgk-4a-ödeme.jpg


 Borç Sorgulama İşlemi

SGK borç sorgulama işlemlerinizi de gene E – Devlet üstünden, Toplumsal Güvenlik Kurumu’ nun sayfasından yapabilirsiniz. Hizmet listesinden Toplumsal Güvenlik Kurumu’ nu seçtiğiniz takdirde ‘Öteki Hizmetler’ bölümünden ‘Genel Sıhhat Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama’ menüsünden SGK borçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

sgk-borc-sorgulama.jpg

Gene E – Devlet’ in SGK ile ilgili verdiği hizmetlerin bir tanesi de isimden hizmet dökümü sorgulamasının yapılabilmesidir. Diyelim ki şifrenizi kaybettiniz ya da unuttunuz. Bu durumda gizyazı almak için yeniden bir süre kaybı yaşamanızın önüne geçebilmek amacıyla E – Devlet üstünden SSK hizmet dökümü isimden sorgulama da yapılmaktadır. Şu demek oluyor ki TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptığınız sayfaya şifrenizi kullanmadan kimlik bilgileriniz ile de giriş yapabilir, SSK hizmet dökümünüzü sorgulayabilirsiniz.

İşte tüm bu imkanlar yardımıyla siz değerli üyelerimizin yaşamı kolaylaşacak ve kendi sayfanız üstünden şahsınıza ilişik tüm sorgulamaları yapabileceksiniz. Böylelikle tüm işlemlerinizi takip altına almış olabilirsiniz. Hem de her işleminizin kontrolünü elde etmiş olmuş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın