Selülitten Kurtulmanın Bitkisel Yolları

yorumsuz
56 views
Selülitten Kurtulmanın Bitkisel Yolları

Selülit İçin Organik Yağlar

Greyfurt ve mandalina yağı selülitten kurtulmanın yolları içinde sayılan etkili bir çözüm yoludur. Bu yağlar yağ yakımını sağlar ve cildi fazla yağdan arındırarak son aşama etkili bir temizlik yapar. Yağların uygulaması ise oldukça kolaydır selülit problemi olan bölgeye masaj yaparak uygulama yapılır. Bir öteki yağ ise sardunya bitkisinden elde edilmiş yağdır. Bu yağın ödem attırıcı ve cildi sıkılaştırıcı tesiri vardır. Bu yağın kullanımında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim unsur fazla kullanımından kaçınmaktır zira fazla kullanıldığı süre yarardan fazlaca zarara niçin olur ve cildiniz tahriş olur. Bu yağı da masaj yaparak sorunlu olan bölgeye sürebilirsiniz.

selulit-giderici.jpg

Selülit Yok etme Hareketleri

Selülitler hareketsiz bir yaşam, düzensiz beslenme ve fazla kilolardan kaynaklanabilir. Üstesinden gelmenin en etkili yolu da elbet egzersiz yapmaktır. Birinci hareketimiz ayaklarımızı omuz genişliğinde açıp ellerimizle ayak parmaklarımıza doğru esnemektir. Bir öteki hareket ise ellerinizi belinize yerleştirin bacaklarınızın biri arkada biri önde olacak şekilde açınız.

selulit-icin-dogal-yollar.jpg

Sol bacağınızın dizi önde ve yere değerken sağ bacağınız gidebildiği kadar geride gerilmiş bir halde duracak ve her seferinde zıplayarak ayakların yeri değiştirilecek. Son hareketimiz ise her insanın bilmiş olduğu fakat yapmakta zorlandığı ters köprü hareketi. Sırt üstü yatın ayaklarınızı dizlerinizden olacak şekilde kırın ayak tabanlarınız yere değsin. Ayaklarınız yere değiyorken ellerinizin de avuç içleri yere değsin. Hafifçe bel ve popo kısmınızı kaldırın ve bir süre kaslarınızı sıkarak bekleyin sonrasında popo ve bel kısmınızı yere indirin. Tüm bu hareketleri yapabildiğiniz kadar fazla yapın.

selulit-icin-dogal-yollar.jpg

Selülitten Kurtulmanın Yolları

Selülitten kurtulmak için yağ ve egzersizlerden değişik yollar da elbet var. Bunlardan ilki oldukça rahat ve kim bilir birçoğumuzun şuursuzca de olsa yapmış olduğu bir şey. Sabahları kahvaltıdan ilkin ılık bir bardak sıcak suyun içine limon sıkıp içmek. Meyve yeme işlemini ara öğün olarak gerçekleştirmek bir öteki yöntemdir. Kısacası rejim yaparmış şeklinde yediğiniz ve içtiklerinize dikkat edin bazı yiyeceklerden uzak durun mesela fazlaca yağlı, tuzlu, baharatlı olanlardan, egzersiz yapın, selülit giderici krem ve yağlardan da yardım alın. Tüm yapmanız ihtiyaç duyulan bunlardan ibaret.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın