Nüfus Kayıt Örneği Doğrulama İşlemi

yorumsuz
59 views
Nüfus Kayıt Örneği Doğrulama İşlemi

Gerek iş hayatında gerekse bazı resmi işlemler yapmamız gerektiğinde bizlerden bazı evraklar isteniyor. Bu evrakların en değişik gelenlerinden birisi de Nüfus Kayıt Örneği’dir.

nufus-kayit-tablosu.jpg

Nüfus Kayıt Örneği

Peki, bu nüfus kayıt örneği nedir? Kişinin aile fertlerini, nüfustaki kayıt bilgilerini, doğum yerlerini, doğum tarihlerini, hangi il ve ilçelere kayıtlı olduklarını, cinsiyetlerini, sağ yada sağ olmadıklarını tablo halinde gösteren belgedir. Buna vukuatlı nüfus kayıt tablosu da denir.nufus-kayit-ornegi-nedir.jpgNüfus Kayıt Örneği Muhtardan Alınır Mı? Nüfus kayıt örneği Nüfus Daireleri’nden alınabilmektedir.

Vukuatlı nüfus kayıt örneğine gerekseme duyduğunuz vakit aklınızda bulunsun, e-devlet sisteminden bu belge alınabilmektedir. E-devlet’ e giriş yaptıktan sonrasında e-hizmetler kısmından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında nüfus kayıt örneği belgesi sorgulama ekranına tıklayın ve karşınıza çıkan tabloyu indirin. Sonrasında çıktısını alıp işlemleri halletmeye koyulabilirsiniz.

Vatandaşlık İşlemleri

Kimi zaman, sistemden aldığınız belgeyi doğrulama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu durumda, sistemden aldığınız belgedeki barkotta bir barkot numarası görmüş olacaksınız. Doğrulama yapmak için bu numaraya ihtiyacınız olacak. Doğrulama yapmak için ise, ilkin sistemden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığına gidin, arkasından Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama başlığına tıklayın. Çıkan ekranda şartları kabul ediyorum düğmesini işaretleyin ve belgeye ulaşın. Sonrasında, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında bulunan Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Doğrulama başlığına tıklayın. Çıkan ekranda belgeye ilişik TC Kimlik Numarası ve Belgenin Barkot Numaralarını görmüş olacaksınız. Detayları girdikten sonrasında devam et düğmesine tıklayın. İşleminiz tamamlanacaktır.

Hemen hemen fazlaca yeni olan bu uygulama ile artık Nüfus dairesine bu belge için gitmeye gerek kalmadı. Fakat bazı kurumların sistem çıktısını kabul etmeme ihtimalini de göz önünde bulundurmakta yarar var.

nufus-kayit-ornegi.jpg

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın