MEB Sınav Yeri Sorgulama Nereden Yapılır?

yorumsuz
217 views
MEB Sınav Yeri Sorgulama Nereden Yapılır?

Yaşantımız süresince karşımıza en oldukça çıkan eleme biçimi sınavlardır elbet. Liseye gitmek için ayrı bir imtihan, üniversite için ayrı birçok imtihan, yeterlik için imtihan, işe girmek için türlü türlü sınavlar, bilimsel niteliği olan başarı için dil imtihanı şeklinde sayısız sınava giriyoruz yaşantımız süresince. Bu sınavların neticeleri ise hayatımızda iyi veyahut fena sonuçlar doğurur ve yaşamımıza yön vermemizi sağlar. Bu sınavlara girebilmek içinde belirli sınavlardan ve başvurulardan geçeriz. Bu başvurular kabul edildikten sonrasında bizlere imtihan giriş yerlerimiz iletilir.

ehliyet-sinavi-belgesi.jpg

E-Devlet sistemimizin bizlere sağlamış olduğu en mühim kolaylıklardan birisi asla kuşkusuz E-Devlet MEB imtihan yeri sorgulama sistemidir. Bu E-Devlet MEB imtihan yeri sorgulama sistemi ile nerede sınava girebileceğinizi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Peki, bu iyi mi yapılır?

Yeterlik imtihan giriş belgesi izahat veyahut herhangi bir imtihan için olabilir. E-Devlet sistemine girerek T.C. kimlik numaranız ile imtihan giriş tarihinizi girerek sorgulayabilir ve imtihan giriş yerinizi öğrenebilirsiniz. Örnek vermek gerekir ise yeterlik imtihanı giriş belgesi nereden alınır?

ehliyet-sinavi-2017.jpg

Yeterlik imtihanı giriş belgesi yeterlik almak için gittiğiniz kursunuz tarafınca size verilir. Bu belge kimliğiniz ile beraber resmi belge yerine geçer ve sınava giriş için kullanırsınız. Bilhassa imtihan günü yanınızda kesinlikle bulundurulması mecburi olan iki şeydir, giriş belgeniz ve kimliğiniz. Son olarak verdiğimiz örnekle ilgili size hatırlatmak istediğimiz birkaç nokta var. Bunlardan bazıları tüm sınavlardan ilkin aklınızda bulunması ihtiyaç duyulan maddeler.

ehliye-sinavi-giris-belgesi.jpg

Yeterlik sınavları Türkiye’de 14.00 ile 15.00 içinde yapılır. Sınava geç giren adaylar sınava alınmaz dikkatli olmalısınız. Erken gitmeyi hedefleyin. Sınavların genelinde elektronik cihazlar yasaktır. Kaleminizi ve silginizi unutmamalısınız. İsterseniz yanınıza su alabilirsiniz. Ihmal etmeyin önünüze çıkan 50 soruda en azından 35 doğru şık işaretlemelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın