İşyerinde Gönül İlişkisi Kovma Sebebi Olur Mu?

yorumsuz
55 views
İşyerinde Gönül İlişkisi Kovma Sebebi Olur Mu?

Birçok insan, çalışmakta olduğu işyerinde bulunan öteki bir çalışana yada işverene karşı ilgi duymuştur ya da başka iki kişi içinde bu şekilde bir ilginin olduğuna tanık olmuştur. Bu şekilde bir durumda da taraflardan biri ya da ikisinin de aklında ‘’işyerindeki gönül ilişkisi kovulma sebebi olur mu?’’ sorusu bulunabilir. İşte, bu sual hakkında detaylı açıklamaları ve probleminin yanıtını şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

 

Yargıtay Bünyesinde Karar Veriliyor

Ilk olarak ‘’işyerinde gönül ilişkisi kovma sebebi mi?’’ sorusunun yanıtlayabilmek için bu duruma örnek birer vaka göstermekte yarar var. İşyerinde gelişen bu şekilde durumlar sonucunda işten çıkarma talebinin gerçekleşmesi ve bu öğrenci istinaden karşı dava açılma şeklinde durumlar Yargıtay bünyesinde incelenmektedir. Bu yüzen bu örnek de Yargıtay’a intikal etmiş bir durumu içermektedir.

Yargıtay Hanım İşçiyi Haklı Buldu

İşyerindeki gönül ilişkisi durumuna bağlı bir duruma bakılırsa Yargıtay’a intikal eden bir durumlardan biri bir karı işçi ile işvereni arasındaki bir gönül ilişkisini içermektedir. Bu ilişki, uzun senelerden beri devam eden fakat emek harcama ortamına zarar vermeyen bir ilişkidir. Sadece ilişki ortaya çıktıktan sonrasında işveren, hanım işçiyi işten çıkarmıştır. Hanım işçi de bu durum hakkında şikayette bulunmuştur. Bu şikayete istinaden Yargıtay, bu gönül ilişkisinin uzun seneler süresince emek harcama ortamına zarar vermemesi durumunu göz önünde bulundurarak hanım işçiyi haklı bulmuş ve işe iadesi kararını vermiştir.

Emek verme Ortamına Zarar Vermemeli

Bu durumdan çıkarılacak olan netice ise, işyerinde meydana gelen gönül ilişkileri, eğer emek harcama ortamına zarar vermiyorsa hiçbir kabahat ve işten çıkarma sebebi olarak görülemez. Bu tür bir sebepten dolayı yargıya intikal eden tüm işlemlerde emek harcama ortamına zarar verilip verilmemesi unsuru aranmaktadır. Netice olarak, eğer gönül ilişkisi şahıslara ve emek harcama ortamına zarar vermiyorsa işten çıkarılma sebebi olması imkansız çıkarımını yapmak mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın